Tisková zpráva Turistického klubu Kaiserwinkl z 9. 11. 2022.

Křišťálově čistý horský vzduch a zasněžené dálky. Dýchejte zhluboka, vnímejte své tělo a najděte si svůj vlastní rytmus: běh na lyžích – ať už klasický styl nebo bruslení – je trendy. Horské klima je v tyrolském Kaiserwinklu jako stvořené pro hluboké dýchání, protože cvičení a aktivní relaxace jsou prokazatelně nejúčinnější právě ve středních nadmořských výškách.

Výhodný balíček pro běžkaře: 4 noci v apartmánu, hodina s profesionálním instruktorem běžeckého lyžování a zapůjčení kompletní běžkařské výbavy na tři dny, navíc transfer z nádraží v Kufsteinu v ceně. Cesta vlakem je výhodná, není potřeba ani vézt vybavení, jelikož jeho zápůjčka je v ceně balíčku - bez jídla 168 Eur, se snídaní 176 Eur.

Horské údolí mezi Chiemgauskými Alpami na severu a severní částí Kaisergebirge nabízí dokonalé podmínky pro náročné sportovce i začátečníky. Místní krajina je jako z obrázku. Na úpatí pohoří Wilder a Zahmer Kaiser, v městech Kössen, Walchsee, Schwendt a Rettenschöss, najdete rozsáhlé dokonale upravené sítě běžeckých stezek.

Díky vlastním sněžným zařízením jsou dva běžkařské okruhy sjízdné i v případě, kdy si matka příroda vezme pauzu. Jakmile se ochladí natolik, že je možné zasněžovat, garantujeme, že si tady zaběžkujete!

Chcete-li zažít zvláštní pocit klouzání a vyčerpání, objednejte si testovací nebo začátečnický kurz. Nechybí ani kurzy pro pokročilé nebo biatlonové kurzy, půjčovna vybavení a špičkový servis od místního specialisty.

Používání běžeckých tratí v Kaiserwinklu je zdarma!

Pokud hledáte zvolnění a klid, můžete se vydat jen tak na procházku zimní krajinou nebo na sněžnice Obhospodařované alpské pastviny a chaty rozmazlují návštěvníky regionálními lahůdkami, jako je lahodný sýr Kaiserwinkl ze senného mléka. Pak můžete tělu dopřát odpočinek v místních wellness centrech.

Více informací na www.kaiserwinkl.com.