Samozřejmě musíme počítat s absencí ruských závodníků a nástup ne příliš silné generace mladých norských závodnic, navíc v úvodních závodech často nestartují všechny hvězdy jako ve Světovém poháru, ale konkurence se sešla solidní a vypadá to, že se můžeme těšit na zajímavé míchání karet ve výsledkových listinách.


Sobotní závod pro Hennigovou

Německá běžkyně na lyžích Katharina Hennigová je skvělou klasičkou a při sobotním závodu na 10 km klasicky porazila dvě domácí finské favoritky - Kristu Parmakoski a Kerttu Niskanenovou, přičemž první jmenovanou nechala za sebou jen o 5 sec a druhou o 10 sec.


Nedělní bruslení

Victoria Carlová nechtěla zůstat daleko za úspěchem své týmové kolegyně a vyhrála 10 km závod bruslením. Vysoká talentovaný běžkyně, která získala tituly i v juniorské kategorii, se zlepšuje každým rokem a trpělivě čeká, až se dostane do úzké špičky. Další motivaci a utvrzení ve správné cestě jí určitě dodala zlatá medaile ze ZOH. Zvítězila suverénně o 21 s před Niskanenovou. Třetí místo bere senzačně další Němka Pia Finková, která zaostala o 26 s.

V mužích se blýskl dalším suverénním vítězstvím Friedrich Moch (22 let), bývalý světový juniorský medailista, stříbrný na 15 km U23 v roce 2021, který stál již na stupních vítězů ve světovém poháru a představuje budoucnost německého běžeckého lyžování. V neděli porazil na 15 km bruslením Iivo Niskanena o 37 s.! Nutno je však podotknout, že norský mužský tým v tomto závodu nestartoval, pouze v sobotní klasice.