Jizerské hory: zde je to opravdu jen pro skalní. Na Rozmezí leží asi 10 cm, Smědava nebo Jizerka hlásí 5 cm. Některé asfaltové cesty jsou rozježděné od aut. Každopádně se holemi píchá do tvrdého asfaltu, na nezpevněných cestách sníh ve stopě taje.
Šumava: té se dostává nejvíce sněhových srážek. Již o víkendu prošlápl Martin Jakš stopu z Filipky na Ptačí nádrž a Březník. Také v okolí Černé hory bylo sněhu dostatek a pohybovali se zde první nadšenci. Bučina i Javoří Pila hlásí momentálně 15 cm, v nejvyšších polohách leží až 30 cm.
Krušné hory: prošlápnuté stopy se objevily na okruhu v Perninku, ovšem kvůli oteplení se podmínky výrazně zhoršily a momentálně by zde měly být pouze 4 cm. Přebuz je na tom velmi podobně.
Orlické hory: ze Šerlichu je prošlápnutá stopa směrem do sedla Pod Homolí. Na hřebenovce leží od 5 do 10 cm sněhu. Holemi se opět píchá do tvrdého asfaltu, bruslení jen s velkou opatrností s odrazem z celé lyže a ne z hrany. V okolí Velké Deštné stopy nejspíš nepřežijí víkendový nájezd pěších turistů.
Jeseníky: odtud máme zprávy a fotografie od prvních běžkařů v okolí Pradědu. Výška sněhu cca 10 cm.
Konstatování na závěr: kdo nemá vyloženě staré kameňačky a hole na kolečkové lyže s tvrdými hroty, ten ať ještě vyčká na vydatnější sněhovou nadílku. Nejspíš by si první lyžování moc neužil.