Jizerské hory

Bedřichov: dobrá zpráva z Jizerské o.p.s.: v sobotu budou upraveny první trasy:
Z Bedřichova Magentový okruh: Bedřichov, stadion – Nová Louka – Hřebínek – Bílé buky – Kristiánov – Nová Louka – Bedřichov (mezi Gregorovým křížem a Šámalovou chatou prosíme návštěvníky o ohleduplnost vůči technice Lesů ČR - probíhá hospodářská činnost)
Z Bedřichova: Kristiánov - Rozmezí - Knajpa - Kasárenská - Soušská silnice - Smědava - Knížecí - směr Václavikova studánka - Vlašský hřeben - U bunkru - Jizerka, Mořina - Promenádní k bufetu - Hraniční - Soušská silnice - Smědava - Soušská silnice - Josefův Důl, Peklo - Protržená přehrada - směr Mariánská Hora

Jakuszyce: vrstva sněhu je asi 10 cm, na úpravu tedy ještě málo. Tamní rolby potřebují asi 30 cm.

Krkonoše

Mísečky- ve středu večer projela rolba svážnici k Medvědínu, měla by vyrazit i na okruh 5 km. Tam bude nejspíš několik špatných míst, takže spíše na horší lyže.
Černá hora– zde trénují některé sportovní oddíly, takže okruhy jsou uježděné na bruslení a na klasiku je stopa vyšlápnutá.

Broumovsko

Karlów: na loukách je 10-15 cm sněhu. Projeto skútrem momentálně není.

Orlické hory

Deštné v Orlických horách: přímo v Deštném leží necelých 10 cm. Ze sedla na Šerlichu jsou však podmínky dobré. Během týdne připadlo 20 – 25 cm nového sněhu. Celková sněhová vrstva na hřebenovce se pohybuje od 20 do 30 cm. Zatím se lyžuje ve vyšlápnutých stopách. Okolo Velké Deštné bylo uježděno na bruslení, dále směr Pěticestí již jen stopa na klasiku. Na bruslení je sníh již hodně hluboký. Rolba z Deštného se na hřebeny zatím nedostane kvůli nedostatku sněhu mezi sjezdovkami a Luisiným údolím.
V Orlickém Záhoří: na loukách leží asi 10 cm sněhu, na strojovou úpravu to ještě není, ale na první sklouznutí ve vlastní stopě pro ty, kteří nechtějí na hřeben, to stačí.
Říčky v Orlických horách: v polovině týdne bylo možné ve vyšlápnuté stopě vyrazit z Mezivrší směrem k Pěticestí. Na některých místech nebyl podklad a koukaly kamínky, což se ale díky dalšímu novému sněhu zlepšilo.

Suchý vrch

Červenovodské sedlo: vrstva sněhu dosahuje 15 cm, na strojovou úpravu zatím málo. Prošlápnuté stopy jsou i po loukách okolo Českých Petrovic

Rychlebské hory

Paprsek – výška sněhu je necelých 15 cm. Pro strojovou úpravu musí ještě přisněžit.

Jeseníky

Červenohorské sedlo – Praděd - Ovčárna: ze sedla se dalo ve vyšlápnuté stopě dojet až na Praděd. Strojová stopa je mezi Švýcárnou a Ovčárnou, nově také až na Praděd.
Skřítek: na rolbu to zatím není, ale pokud o víkendu připadne, pak vyrazí.

Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – v okolí leží asi 12 cm sněhu. Louky jsou sjízdné, ale na strojovou úpravu je to zatím málo.
Nejaktuálnější informace o podmínkách v okolí Nového Města na Moravě najdete zde. https://lyzovani.nmnm.cz/

Jihlavsko - v areálu Vysoká je vrstva sněhu asi 10 cm, rolba je připravena, čeká na další sněhovou nadílku.

Šumava

Pasečná- na loukách leží asi 20 cm sněhu. Strojová úprava je v plánu na víkend.
Frymburk, Lipno: ve středu odpoledne proběhla první úprava stop rolbou s gumovými pásy na oblíbených Frymburských loukách v délce 17 km, bez stopovače. Jednalo se pouze u utužení první sněhové vrstvy. Na mnoha místech vykukuje tráva nebo hlína. Pro první nadšence na horších lyžích se však najdou i dobrá místa. Kvilda: výška sněhu asi 20 cm, strojově neupraveno.
Zadov - výška do 25 cm, v lyžařských stopách: do 10 cm. Sníh v trasách je prachový. V úterý odpoledne proběhla úprava tras na klasiku: Zadov (U Lenců) – Pláně s odbočkou ke skokanskému můstku, Churáňovské louky.
Železnorudsko: kousek za hranicemi lyžařský areál Bretterschachten na Velkém Javoru strojově upravuje již od minulého týdne.
Aktuální info ze Šumavy najdete na" bilastopa.cz":http://bilastopa.cz

Česká Sibiř

Polánka: vydatná sněhová nadílka z první poloviny týdne se slehla zhruba na 15 cm. Teploty se pohybují okolo 0°C. Louky a neprohrnuté cesty jsou sjízdné.

Krušné hory

Krušné hory západ: aktuální informace z krusnehoryaktiv­ne.cz:  během středy a noci na čtvrtek 8.12. připadly na hřebenech hor další centimetry sněhu. Cesty ve vyšších polohách Krušných hor jsou tak s opatrností (na starších lyžích) sjízdné. Předběžně je na víkend plánovaná úprava tras u Božího Daru, zatím pomocí sněžného skútru – o případné úpravě stop budeme informovat. Větší sněžení pak očekáváme na počátku příštího týdne

Cínovec: výška sněhu asi 10 cm, louky sjízdné na horších lyžích.