Jizerské hory

Bedřichov: Jizerská o.p.s. dnes upravila následující trasy: z Bedřichova Magentový okruh: Bedřichov, stadion – Nová Louka – Hřebínek – Bílé buky – Kristiánov – Nová Louka – Bedřichov , stadion. Z Bedřichova okruh J50: Kristiánov - Rozmezí - Knajpa - Kasárenská - Knížecí - Vlašský hřeben - U bunkru - Jizerka, Mořina - Jizerka, Panský dům - Promenádní - Smědava - Knajpa - Krásná Máří - Hřebínek - Olivetská hora - Přítok – Bedřichov.
Ve středu projel skútr se stopovačem kanál z Bedřichovského Maliníku.

Jakuszyce: rolba již vyjela na rozsáhlejší úpravu tratí okolo Kozího hřbetu. Nicméně upozorňují, že sněhu ještě není moc, takže své nejlepší lyže máte nechat raději doma. Dnes byly také upraveny tyto úseky:

  • Jakuszyce - Spacerowa - Orle - Samolot - Jakuszyce
  • Górny Dukt i Dolny Dukt
  • Rozdroże Miedziane - Jelenia Łąka - Rozdroże pod Cichą Równią - Kopalnia
  • Samolot - Maćkowiaka


Areál Vestec: komu se nechce do Bedřichova a stačí mu kratší okruhy, může se vydat do lyžařského areálu, kde jsou strojově upravené stopy. Vezměte ale radši starší lyže.
Kořenov – Příchovice: od soboty se strojově upravují stopy okolo Štěpánky. V úterý odpoledne projela rolba od Tesařova do Příchovic, do lyžařského areálu v Pasekách nad Jizerou, Famberku i cesty okolo Kapradníku. Upravuje se na klasiku i bruslení.

Krkonoše

Harrachov – rolba již vyjela na Janovu cestu na Čertově hoře, Kládovou, Krakonošovu i Harrachovu, ta ale bývá hodně rozšlapaná od pěších. Dnes rolba projela zbylou část Terexu k hlavní silnici. Od Krakonošovy snídaně jela v první polovině týdne na Voseckou. Aktuální úpravu stop můžete sledovat na mapy.cz
Mísečky- zde jsou sněhové podmínky výborné, upravují se závodní okruhy do 5 km a svážnice k Medvědínu. Nejspíše bude projeto i na Zlaté návrší.
Benecko – tratě byly urolbovány ve středu, na klasiku i bruslení.
Kněžice - krátký okruh je čerstvě upraven po loukách na Sovinci.
Malá Úpa: v pondělí projela rolba trasu okolo Spáleného Mlýna na Janovy boudy a na Portášovy boudy.
Špindlerův Mlýn: sáňkařská dráha upravila ve středu rolbou stopu na trase Buď Fit údolím Labe.
Jánské Lázně - Černá hora– o uplynulém víkendu bylo upraveno asi 10 km stop. V úterý byla sjízdná na bruslení i Lobkowicova cesta. Dá se předpokládat, že na víkend bude strojově upraveno.

Broumovsko

Machov: strojově upravené stopy najdete v areálu Doleček.
Police nad Metují: upraveno v lyžařském areálu Nebíčko.
Karlów: také zde najdete na loukách strojově upravené stropy.

Orlické hory

Deštné v Orlických horách: rolba vyjede poprvé v pátek. Předpověď hlásí sněžení, kvallita úpravy bude tedy záležet na tom, zda vyjede až po sněžení. Měla by upravit úsek z Deštného přes Luisino údolí, Jelenka, Velká Deštná, Šerlich, Vrchmezí, Sedloňovský vrch, sjezd k Šerlišskému Mlýnu a do Deštného za Národní dům.
V Orlickém Záhoří: na loukách leží asi 15 cm prachového sněhu. Rolba zatím nevyjela.
Říčky v Orlických horách: rolba vyjela dnes odpoledne v rozsahu Panské Pole – Anenský vrch – Komáří vrch – Pěticestí – Homole. Na začátku trasy od Panského Pole je pouze uválcováno a pozor na občasné kamínky. Stopa začíná výše.

Suchý vrch

Červenovodské sedlo: strojová úprava zatím není, výška sněhu asi 15 cm.

Rychlebské hory

Dolní Morava: dnes projela rolba okruh Zbojnická na Větrný vrch, dále k Vilemíně a pokračovala po magistrále na Slaměnku.
Magistrála z Hynčic na sedlo pod Stříbrnickou, na Kladské sedlo a k Medvědí Boudě byla upravena v úterý. Upraven také sjezd do Starého Města.

Paprsek – ze Starého Města přes Větrov na Paprsek projela rolba v úterý. Nejlepší podmínky jsou na trase k Císařské boudě a na Černý potok. Upravuje se pravidelně.

Jeseníky

Červenohorské sedlo: na Vřesovou studánku a Petrovku projela rolba v pondělí, Petrovka -Švýcárna je upravena ze dnešního dne. Na těchto úsecích to chce starší lyže a dávat pozor na možné kamínky. Ze Švýcárny na Praděd a Ovčárnu jezdí rolba častěji a stopy jsou kvalitní.
Skřítek: na Skřítku jsou upraveny okruhy na bruslení. Sněhu zatím není moc, takže na starší lyže. Areály v Nové Vsi a v Rýmařově mají také strojové stopy.


Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – krásně vyjeté stopy od lyžařů najdete v okolí obce Studnice a obce Sklené. Stopy se táhnou až k Fryšavskému ledovci.
Nejaktuálnější informace o podmínkách v okolí Nového Města na Moravě najdete zde .
Svratka: podle zprávy z kamzasnehem.cz jsou tratě ve Svratce komplet najety a čekají jen na vás. Bezvětří, sem tam se klube sluníčko, není na co čekat…
Jihlavsko - areál Vysoká, válcem byl upraven 5 km okruh Vysoká. Na stopu pro klasiku je stále málo sněhu. Doporučujeme starší lyže.

Beskydy

Pustevny: ve středu proběhla rozsáhlá úprava od Chaty Mír, na Pustevny, magistrála do Trojanovic, okruh Tanečnice – Zmrzlý vrch a sjezd na Martinák.
Ski areál Solisko: ve středu projeto od horní stanice magistrálou na Bukoryšku a k hlavní silnici – autobusová zastávka Hlavatá.
Dolní Lomná: TJ Dolní Lomná upravilo ve středu stopu skútrem na cyklostezce v úseku od Viaduktu až po Havraň.

Šumava

Frymburk: čerstvě upraveny okruhy po loukách v délce 17 km, kde to bylo možné, je i stopa na klasiku.
Pasečná- okruhy se upravují již od minulého víkendu. I tentokrát budou upraveny po sněžení, nejspíš v sobotu ráno.
Kvilda - výška sněhu okolo 25 cm - v pondělí byla projeta trasa Kvilda – Pramen Vltavy – Bučina a zpět, někde jen umáčknuto, někde je i stopa na klasiku.
Churáňov: upravují se pouze krátké úseky – Churáňovské louky a na Pláně, jako v minulém týdnu, kvalita stop je zhoršená, další úprava je v plánu na víkend.
Železnorudsko: zde se zatím strojově neupravuje. Kdo chce do strojové stopy, musí do Německa do areálu Bretterschachten na Velkém Javoru..
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Česká Sibiř

Ounuz a Polánka: podmínky jsou podobné, po loukách vyšlápnuté stopy sjízdné bez problémů, v lesních úsecích sněhu málo.

Krušné hory

Krušné hory západ: během středečního odpoledne připadlo na hřebenech Krušných hor několik centimetrů nového sněhu, bohužel sněhová pokrývka stále není dostatečná pro výjezd rolby. V hlavní roli je tak i nadále skútr, kterým bylo v okolí Božího Daru upravena trasa kolem Krmelce na Myslivny, dále Jáchymovská spojka a Vodárenská cesta a spojky na hranice s DE u Tellerhauseru a Hubertek. Skútrem byla rovněž projeta magistrála z Božího Daru k bývalém přístřešku HS, vzhledem k nerovnému povrchu ale zatím nedosahuje kvalit jako stopa vedená po zpevněných cestách. Další úprava je předběžně plánovaná na páteční večer.
Na loukách v okolí Abertam a Perninku se ve čtvrtek odpoledne podařilo rolbou upravit první kilometry stop pro běžkaře. Doporučujeme starší lyže, místy ze stopy kouká tráva nebo krtinec. Většina trasy je upravena pouze na bruslení, stopa na klasiku je vyříznutá jen na několika úsecích, jak to podmínky dovolily.
Aktuální informace ze západní částku Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz
Cínovec: ve středu upraveno Cínovec – Vitiška – Nové Město (U Trafa), podmínky dobré.

Lužické hory

Zprávy od Ski Polevsko: dnes jsme se pokusili upravit louku na Polevskem U Kapličky,ale fouká silný vítr a stopa po projetí techniky okamžitě zmizí,na některých místech prachový sníh vlivem větru dokonce zmizel úplně. Dále jsme projeli naši oblíbenou “Kočárovku” zatím pouze válcem. Sněhu je hlavně v lesních úsecích zatím málo a čekáme na další sněžení….další úpravu plánujeme na pátek v dopoledních hodinách.
Lužická magistrála naopak hlásí: dnes byla projeta skútrem stopa od spodní stanice Jedlová - Dlouhá míle - Šébr lávka - Tolštejn a dolů k Penzionu Lesná...z lávky až na Luž.
Všude se dá jet, na Dlouhé míli a směr lávka se tento týden sváželo poslední dřevo, tak je sněhu o něco méně.