Sportovní výživa je speciálně vyvinutá pro potřeby sportujícího organismu v každé fázi výkonu:

  • PŘED sportem dokáže aktivovat všechny potřebné energetické systémy, které nám dodávají energii ze zásob uložených v těle. Také umí vyřešit otázku, co jíst před sportem, abychom nebyli hladoví, ale ani příliš plní – viz náš tip v podobě ENERVIT PRE Sportu.

  • BĚHEM sportu rychle zásobuje tělo snadno dostupnou energií, kterou není třeba dlouho trávit. K tomu slouží energetické tablety, gely nebo tyčinky. Také doplní vitaminy a minerální látky ztrácené potem, jako třeba iontový nápoj ENERVIT Isotonic Drink.

  • PO sportu se postará o regeneraci, což je velmi důležité z hlediska růstu výkonnosti i připravenosti organismu na další den na svahu. K tomuto účelu slouží zejména regenerační nápoje (viz náš tip – ENERVIT R2 Recovery Drink).

ENERVIT PRE Sport - Připraví energetické systémy na sport

Sacharidové želé s nízkým glykemickým indexem, které řeší otázku, co jíst před sportem. Dodá vám energii uvolňující se postupně, ale především perfektně připraví vaše tělo na sport. Zasytí, abyste nesportovali hladoví, ale zároveň nezatíží vaši trávicí soustavu (neobsahuje tuky, bílkoviny ani vlákninu). Optimálně nastartuje i vaše energetické systémy, abyste mohli efektivně využívat i energii z tuků, která je pro lyžaře důležitá.


ENERVIT Isotonic Drink - Pitím ionťáku proti křečím

Iontový nápoj dodávající kromě tekutin i energii a potem ztrácené minerální látky. Ideální parťák pro jakoukoli sportovní činnost. Díky správnému obsahu sacharidů a minerálů se ionťák vstřebává lépe než samotná voda a dodává živiny potřebné pro váš výkon. Kdybyste měli volit jen jeden doplněk sportovní výživy během sportu, sáhněte právě po tomto ionťáku.

ENERVIT energetické gely, tablety, tyčinky - Klíčová energie pro lyžaře

Když sportujete, potřebujete energii. Ta ze sacharidů je 2x rychlejší než z tuků, ale v těle jí máme jen omezené množství ve formě glykogenu. Proto při sportu doplňujte sacharidovou energii prostřednictvím sportovní výživy Enervit, která je přesně k tomuto účelu určená – aby se rychle vstřebala a poskytla vám potřebnou energii pro váš výkon. Obsažené sacharidy jsou pro tělo snadno vstřebatelné a rychle dostupné, narozdíl od klasických potravin, které musíte dlouho trávit.


ENERVIT R2 Recovery Drink - Se správnou regenerací roste výkonnost

Jeho pomoc s regenerací oceníte hned druhý den po tréninku či závodě a pomůže vám absolvovat dříve další zátěž tak, aby vaše výkonnost rostla. Ta se zvyšuje právě v době regenerace, kdy tělo potřebuje načerpat zpět živiny spotřebované při sportu. Nápoj proto obsahuje sacharidy pro doplnění energie, aminokyseliny pro opravu svalových vláken a vitaminy a minerály pro urychlení regeneračních procesů.

eshop.enervit.czRoyal Bay kompresní doplňky

Aby došlo k ještě efektivnější distribuci živin dodávaných doplňky ENERVIT, je vhodné využít i kompresních doplňků ROYAL BAY - lýtkových návleků nebo podkolenek. Ty zlepšují krevní oběh a do svalových partií tak proudí více krve obohacené i o tyto živiny. Podpoří tak váš výkon i následnou regeneraci.