Jizerské hory

Bedřichov: již několikátý den jsou stopy zledovatělé, velmi rychlé a sjezdy dost nebezpečné. Poslední rozsáhlá strojová úprava proběhla v sobotu.
Jakuszyce: ani zde se v tomto týdnu strojově neupravovalo. V sobotu bylo upraveno 35 km stop. Podle aktuálních informací byly dnes v Jakuszycích +2°C a trasy v relativně dobrém stavu.
Kořenov – Příchovice: poslední strojová úprava je také týden stará, dají se předpokládat stejné podmínky jako v Bedřichově.

Krkonoše

Harrachov: dnes projela rolba trasu od Zátiší směr Čertova hora – horní stanice sjezdovek, dále na Ručičky, Krakonošovu snídani a Voseckou. Na ostatních trasách je úprava týden stará. Aktuální pohyb rolby můžete sledovat na mapy.cz
Mísečky: dnes se zde teploty pohybovaly okolo 0 °C nebo těsně nad ní. Ovšem srážky byly dešťové a panovala hustá mlha. Upravené by měly být závodní okruhy do 5 km, svážnice ke sjezdovkám a cesta na Zlaté návrší.
Benecko: běžecké tratě byly o víkendu upraveny rolbou, od té doby se ale nevyjelo.
Vrchlabí - Vejsplachy: upraven krátký okruh převážně z umělého sněhu. Možno využít i za umělého osvětlení.
Špindlerův Mlýn: trasa Buď Fit údolím Labe byla upravena v úterý.
Jánské Lázně - Černá hora: o uplynulém víkendu proběhla poměrně rozsáhlá úprava stop od Černé hory na Kolínskou, Pražskou a Lesní Boudu, Plynovod k Tetřevím Boudám a Liščí cesta až k napojení na Lahrbusch. Další výjezd rolby bude záležet na vývoji počasí. Momentálně jsou i na hřebenech Krkonoš teploty okolo nuly nebo nad nulou a prší.

Orlické hory

Deštné v Orlických horách: na hřebenech je okolo 40 cm sněhu, pod stromy méně. Rolba vyjela naposledy v úterý dopoledne na úsek Deštné - Luisino údolí - Jelenka - Velká Deštná - Šerlich - Vrchmezí - Sedloňovský vrch - sjezd k Šerlišskému Mlýnu a do Deštného za Národní dům. Ještě včera odpoledne byly podmínky výborné, sice mrholilo, ale žádná ledovka. Dnes byla teplota na hřebenech okolo +1°C, pršelo nebo mrholilo. Další úprava bude záviset na vývoji počasí.
Říčky v Orlických horách: strojová úprava byla naposledy v sobotu nad ránem v rozsahu Panské Pole – Anenský vrch – Komáří vrch – Pěticestí – Homole. I zde je další úprava závislá na vývoji počasí.
Aktuálně upravené trasy můžete sledovat na webu destne.info.
Spalona: kdo bude trávit svátky v Orlickém Záhoří, může využít nedaleký lyžařský areál Spalona v Polsku. Tam vyjela rolba ve středu a tratě byly ve velmi dobrém stavu.

Rychlebské hory

Dolní Morava: čím dále na východ, tím jsou zatím teploty nižší. Nicméně i dnes byla teplota na Slaměnce těsně nad nulou a odpoledne se přidaly i dešťové srážky. Dopoledne proběhla strojová úprava prakticky všech tras v okolí. Okruh Zbojnická na Větrný vrch, od Vilemínky magistrálou na Slaměnku a i dále magistrálou až na napojení tras, které jsou upravovány z Hynčic. V nižších polohách už je sněhu ale méně a koukají kamínky.
Magistrála z Hynčic: upravovalo se v úterý – magistrála směr k Dolní Moravě, na sedlo pod Stříbrnickou, na Kladské sedlo a k Medvědí Boudě byla upravena v úterý. Upraven také sjezd do Starého Města.
Paprsek – zde leží necelých 20 cm sněhu, teplota těsně pod nulou. Dnes byly upraveny všechny trasy pro běžkaře v okolí Paprsku. Sjezd do Starého Města už ale není úplně ideální.
O uplynulém víkendu byla projeta celá řada tras v okolí Ostružné, Branné, Petříkova, Horní Lipové. Vzhledem k počasí ale zatím obnovené nebudou.

Jeseníky

Červenohorské sedlo: trasy na Vřesovou studánku a Petrovku, k nádržím Dlouhé Stráně a sjezd do Koutů na Desnou projela rolba o uplynulém víkendu. V horních polohách bude stav ještě dobrý, ale třeba sjezd do Koutů už na hraně. Nejčerstvější stopy ze dnešního dne jsou mezi Ovčárnou a Pradědem.
Skřítek: na Skřítku byly o víkendu upraveny okruhy a výjezd ke Ztraceným a Zeleným kamenům. Odtud už upravuje rolba z Karlova. Ta vyjela ve středu Karlov – Mravencovka – Alfrédka, ale také magistrálu z Karlova ke Hvězdě.
Vrbno pod Pradědem odtud vyjel ve středu skútr na trasy v běžeckém areálu Sokolská, Poštovskou cestou na Anenský vrch, dále pak magistrálou na Hubertku.

Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město n. Moravě – včerejší odpolední déšť upraveným stopám vůbec nepomohl. Obleva je na obzoru a kdo si chce trochu zalyžovat, ať určitě neváhá, neboť dle předpovědí budou v nejbližších dnech teploty nad nulou. Trasy bychom teď označili spíše jako částečně sjízdné. Místy jsou totiž sfoukané a navíc poničené deštěm. Strojová úprava proběhla včera večer rolbou - stopy na klasiku: ze Slavkovic podél železniční tratě až směrem k obci Radňovice poté k Betlému (k družstvu JZD) s napojením nad novou cyklostezkou a zpět do Slavkovic.   .
Nejaktuálnější informace o podmínkách v okolí Nového Města na Moravě najdete zde .

Beskydy

Pustevny: trasy v okolí se upravovaly ve středu a dnes v rozsahu – sjezd na Martiňák, okruh po magistrále pod Radegastem a také od Radegastu na Radhošť, sjezd do Trojanovic, z Pusteven k Tanečnici a Zmrzlému vrchu.
Ski areál Solisko: ve středu projeto od horní stanice magistrálou na Bukoryšku a k hlavní silnici – autobusová zastávka Hlavatá.
Cáb – Dušná - Soláň: ve středu byly odklizeny poslední popadané stromy a rolba vyjela z Cábu na Tanečnici a k sedlu Soláň. Trasa do Dušné byla projeta již o víkendu. Podmínky jsou dobré, sněhová vrstva 35-40 cm.

Šumava

Frymburk: stopy jsou od dneška oficiálně mimo provoz, protože sněhu velice rychle ubývá a nejsou sjízdné. Jakmile po vánoční oblevě napadne nový sníh, pokusí se co nejdříve stopy upravit.
Pasečná- tratě jsou stále ještě sjízdné, nicméně obleva pracuje již třetím dnem a kvalita klesá, jezděte opatrně. Dnes už možná naposledy, o tom rozhodne intenzita dnešního deště.
Kvilda - výška sněhu okolo 10 cm – teplota +4°, tratě jsou po masivní oblevě již většinou nesjízdné.
Modravsko: teplota +4,9°C, zataženo, déšť, silný vítr, na Modravě 8 cm mokrého sněhu, ve vyšších polohách do cca 20 cm. včera byly při zaškolování na novou rolbu upravovány trasy ve směru na Březník a Černou horu, na Březník byla vrstva sněhu dostačující, kolem Filipovy Hutě a na Černé hoře sněhová vrstva slabá, bez úpravy. Vzhledem k nynějšímu teplému a deštivému počasí se stav tras zhoršil, sníh rychle vytává, doporučujeme vyčkat na zlepšení počasí a sněhových podmínek.

Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Krušné hory

Krušné hory - západ: obleva, která dorazila zkraje tohoto týdne a před Vánocemi nabírá postupně na síle, zhoršila sněhové podmínky a strojová úprava není možná. Zvyšující se teploty doprovází teplý vítr a déšť, což je pro úbytek sněhu ta nejhorší možná kombinace.
Aktuální informace ze západní částku Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz
Cínovec: již od počátku týdne to zde bylo spíše na brusle. Bohužel obleva řádí i tady a je třeba vyčkat na ochlazení a novou sněhovou nadílku.