Web kamera Bedřichov
Web kamera Bedřichov

Jizerské hory

Bedřichov: okruh na stadionu je stále v provozu, i když kvalita se vlivem deště zhoršuje. Dnes byla na stadionu již podmáčená místa. Délka okruhu 1 400 m, do 20 hodin osvětlen.
Jablonec nad Nisou – Břízky: bohužel dnes byla zveřejněna informace, že pokud se nezlepší počasí, bude okruh pro veřejnost uzavřen.

Harrachov, foto: Radek Čermák
Harrachov, foto: Radek Čermák

Krkonoše

Harrachov – na tomto okruhu v centru města jsou podmínky stále ještě dobré. Upravuje se i 2x denně. Je osvětlen a v provozu do 21 hodin.
Mísečky - na tratích leží pouze poprašek pár centimetrů. Labská bouda hlásí 35 cm, ale určitě se nebude jednat o souvislou vrstvu po celých hřebenech. Na hřebenových trasách budou místa s minimem sněhu.
Vrchlabí - Vejsplachy - i tento areál je stále v provozu. Délka okruhu je 1,5 km, upraveno na klasiku i bruslení. Otevřeno od 8 do 19 hodin.

Jihlava, Český mlýn
Jihlava, Český mlýn

Vysočina

Nové Město na Moravě – Vysočina aréna je v tomto problematickém období bez přírodního sněhu využívána pro pořádání závodů. Tedy i tento víkend bude vstup na tratě omezen pouze na horní část nad tubusy. Hodiny pro veřejnost jsou od 7:00 do 10:30 a od 12:00 do 14 :00. Podrobný rozpis najdete v kalendáři na stránkách vysocina-arena.cz
Jihlava: díky středečnímu poklesu teplot bylo možné doplnit umělý sníh. Délka okruhu je 600 m, po pravé straně je vyříznutá stopa na klasiku.

Jeseníky

Již v úvodu bylo zmíněno, že na Pradědu napadlo asi 10 cm sněhu. Rolba dnes projela trasu mezi Ovčárnou, Pradědem a Švýcárnou. Vzhledem k tomu, že nebyl žádný podklad, není kvalita úplně dobrá.

Beskydy

Pustevny: hlásí okolo 20 cm sněhu, teplota těsně nad nulou. Mělo by být upraveno 20 km tratí: Pustevny – Radhošť – Pustevny 8 km, závodní tratě 5 km a okruh Skalíkova louka 7 km.