Jizerské hory

Bedřichov: na okruh se díky poklesu teplot daří dosněžovat umělý sníh. Na starých kameňačkách jsou sjízdné louky. Jinak v Bedřichově, na Nové Louce nebo Hrabětické louce je přírodního sněhu o trochu více, než na Jizerce. Tam leží pouhé 3-4 cm, na Rozmezí zhruba 8 cm.
Jakuszyce: ani tady není sněhová situace lepší, takže na dostatečnou sněhovou nadílku se stále čeká.

Horní Mísečky, 17.1., foto SKI Jilemnice

Horní Mísečky, 17.1., foto SKI Jilemnice

Krkonoše

Harrachov – přírodního sněhu spadlo také jen několik málo centimetrů. Okruh s umělým sněhem v centru města je díky ochlazení v dobré kondici a stále funguje.
Mísečky- zde se měl o víkendu konat Český pohár v běhu na lyžích. Závody byly ovšem zrušeny. Připadlo asi 5 cm sněhu, na tratích je místy starý zmrzlý podklad nebo led, někde se vyskytují vytátá koryta od vody. Včera proběhla kontrola stavu tratí před plánovanou Jilemnickou 50, která by se tu měla konat o víkendu 28. - 29.1. Rolba projela ze stadionu ke střelnici a pak svážnici přes medvědínské sjezdovky. Tam jsou podmínky asi nejlepší.
V okolí Labské boudy leží až 60 cm sněhu. Cesta z Horních Míseček na Zlaté návrší a k Labské boudě je sjízdná. Okolo Labské boudy bylo utaženo rolbou.
Vrchlabí - Vejsplachy - umělý sníh je stále jistotou. Délka okruhu je 1,5 km, upraveno na klasiku i bruslení. Otevřeno od 8 do 19 hodin.
Černá hora- zde by mělo ležet okolo 30 cm sněhu, nicméně strojová úprava stop zatím neproběhla. Uvádí se pouze, že Malý okruh 4 km je sjízdný.

Orlické hory 19.1., foto Vendula Křoustková

Orlické hory 19.1., foto Vendula Křoustková

Orlické hory

Ani zde nepřipadlo žádné velké množství sněhu. V Deštném i Orlickém Záhoří je pouze poprašek 2-3 cm, což neumožňuje vyjetí rolby. Na hřebenech je od 5 do 10 cm sněhu. Směrem k Říčkám resp. Pěticestí sněhu trochu přibývá.
Výjezd ze Šerlichu směr Velká Deštná – okruh okolo Velké Deštné sjízdný s velkou opatrností na starých lyžích, často se vyskytují kamínky, zejména pod stromy je sněhu velmi málo. Nejlepší podmínky jsou v úseku mezi Jelenkou a sedlem Pod Homolí. Lze pokračovat i dále k Pěticestí. Je lepší mít hůlky na kolečkové lyže, protože se píchá do asfaltu.

Paprsek 18.1., foto Bohumil Vlasta

Paprsek 18.1., foto Bohumil Vlasta

Rychlebské hory

Paprsek: sněhu přímo u chaty na Paprsku by mělo být okolo 15 cm. Ve vyšších polohách bude více. Rolba vyjela ve středu a upravila trasu na Černý potok, Pohádku, Malý Šengen a Růžovou boudu. Uvádí se „ stav skvělý“, ale ve vyříznuté stopě určitě bude třeba si dávat pozor na kamínky.

Nová Ves 19.1., foto Běžky Karlov-Nová Ves

Nová Ves 19.1., foto Běžky Karlov-Nová Ves

Jeseníky

Červenohorské sedlo: včera upravila rolba trasu na Vřesovou studánku a na rozcestí Pod Šindelnou. Stav by měl být dobrý.
Směrem na Praděd upraveno nebylo. Rolba vyjela od Pradědu jen po Petrovku a to s upozorněním, že stav není nic moc a ve sjezdu se vyskytují kameny. Ovčárna – Praděd – Švýcárna: upraveno dnes, podmínky jsou výborné, projety byly i závodní tratě.
Skřítek: včera byl utažen válcem červený okruh a cvičná louka. Na ostatní trasy a vyrytí stopy je sněhu ještě málo.
Nová Ves: sněhová vrstva je asi 10 cm. Dobře sjízdné jsou okruhy po loukách v lyžařském areálu. Zde je upraveno jak na bruslení, tak stopy na klasiku.
Podrobnější informace o stavu tratí v Jeseníkách najdete na webu: jdemenabezky.cz

Pustevny 17.1., foto Jan Hajzler

Pustevny 17.1., foto Jan Hajzler

Beskydy

Pustevny: měly okolo 35 cm sněhu navíc tam dnes celé dopoledne sněžilo. V týdnu bylo upraveno z Pusteven na Radhošť, k velké sjezdovce tam a zpět cca 3 km, Skalíkova louka 7 km a asi 3 km okolo Zmrzlého. závodní tratě 5 km a okruh Skalíkova louka 7 km.

Vysočina

Nové Město na Moravě: Vysočina aréna je od dnešního dne pro veřejnost do odvolání uzavřena. Probíhá intenzivní zasněžování. V pátek ve 12:00 bude zveřejněna informace o využití tratí pro veřejnost o víkendu. Sledujte tedy jejich webové stránky vysocina-arena.cz
Jihlava: ve vyšších polohách napadlo sněhu málo, takže strojová úprava není možná. Chladné počasí však dává možnost zkvalitnění podmínek v areálu Český mlýn a případného rozšíření okruhu s umělým sněhem.

Šumava a Krušné hory

Bohužel zde napadlo sněhu velmi málo. Na Šumavě v okolí Kvildy jsou momentálně asi 3 cm, na hřebenech Krušných hor je to okolo 5 cm. Nezbývá, než čekat na další sněžení. Zejména v Krušných horách jsou rolby připravené vyjet, jakmile to podmínky umožní. Aktuální zprávy můžete sledovat na krusnehoryaktiv­ne.cz

Lužické hory – Polevsko, 19.1., foto Ski Polevsko

Lužické hory - Polevsko, 19.1., foto Ski Polevsko

Lužické hory

V úvodu jsem zmiňovala, že sem sněžení dorazilo. V okolí Polevska napadlo dobrých 10 cm sněhu a skútr vyrazil na průzkum i z Luže. Tam je ale pod stromy sněhu výrazně méně 3-5 cm, místy se vyskytují podmáčená místa. Na kvalitní strojovou úpravu to není, ale na starších lyžích se sklouznout dá.
Ski Polevsko uvádí trochu lepší zprávy: dnes dopoledne byly upraveny trasy nad Polevskem. Projeto pouze válcem, sněhu je málo, místy vyčuhuje podklad hlavně na Kytlických pastvinách…nejlepší svezení je na loukách nad Polevskem. Upravena byla také Kočárovka, kde se povedla “říznout” stopa, ale prvních 150-200m opět sněhu málo a vyčuhuje podklad, pak už ale svezení dobré.