NORDIC 21 vychází 5. 1. 2012
68 stran
Novinka!!!

Nově lze časopis koupit i v elektronické podobě!

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.
Více na http://cs.publero.com/titul/nordic

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW!


Prolistujte si kompletní časopis v elektronické podobě!
Pár tipů z obsahu:


Kateřina Neumannová - po pěti letech od získání titulu mistryně světa

Skok a běh na lyžích – jde to najednou?

Představujeme vám severskou kombinaci
Severská kombinace se dříve nazývala závod sdružený, a jak už sám název napovídá, sdružuje v sobě dvě docela odlišné disciplíny – skok a běh na lyžích. Severská kombinace vznikla v polovině 19. století v Norsku a získala u lyžařů velkou popularitu. Na olympijských hrách se objevila již roku 1924 v Chamonix.

Red Bull Nordix chystá třetí ročník

Skikros patří mezi nejdrsnější lyžařské disciplíny. při sledování jezdců v trati plné skoků, klopených zatáček a vln se tají dech. Když však do téhle tratě pošlete běžkaře, začíná o to větší show.

Závodní servis - seminář SWIX 2011

Běžecké lyže jsou stále rychlejší a rychlejší. Je to následek technologického vývoje moderních konstrukcí a materiálů při výrobě lyží, ale velkou zásluhu na tom mají i firmy vyrábějící lyžařské vosky. Firma Swix oslovuje v rámci svého marketingového programu nejširší vrstvu prodejců, servismanů a zákazníků.

Fyziologické aspekty běhu na lyžích - 1. část

Běh na lyžích je poměrně přirozená pohybová činnost, která zahrnuje velmi širokou škálu pohybových dovedností, potřebných pro účelný a hlavně bezpečný přesun na lyžích v zasněženém terénu. Mezi přednosti běhu na lyžích v jeho rekreační i závodní formě patří, že nedochází k nadměrnému opotřebení pohybového aparátu vlivem gravitačního přetížení po odrazu, k namožení a poškození svalových úponů a kloubních spojení.

Víte, jak pracují vaše svaly?

V předcházejícím čísle Nordic jsme vás seznamovali s tím, jak se postupně zapojují svaly na dolní končetině při běhu na lyžích klasickou technikou, bruslení a při obyčejné chůzi. Protože jsme dospěli k zajímavým závěrům, že asymetrie při bruslení na lyžích na pravou stranu se do zapojování svalů promítá jen minimálně, rozhodli jsme se v seriálu EMG článků pokračovat spíše touto cestou. Na následujících řádcích se společně podíváme na rozdíly nebo podobnosti v zapojování svalstva nohou při různých typech bruslení na lyžích.

Desatero jak absolvovat lyžařský maratón

Říká se, že zkušenosti by si člověk neměl nechávat pro sebe, ale předávat je jiným. Mně se podařilo absolvovat již všechny české lyžařské maratóny, Jizerskou padesátku více jak dvacetkrát, skoro všechny evropské lyžařské maratóny a tak zjišťuji, že už také mám co předávat.

Lyžařský maratón v zemi vycházejícího slunce

Jedním z důvodů, pro které mnozí z nás propadli kouzlu lyžařských laufů, je možnost podívat se na místa, pro která bychom jinak obtížně hledali nějaké opodstatnění. Příkladem laufu, který nás může na taková místa zavést, je Sapporo International Ski Marathon – padesátikilometrový závod na olympijských tratích z roku 1972. No řekněte, kdo z nás by se jinak jen tak vydal na dovolenou do Japonska? po návratu z tohoto závodu tak na rozdíl od závodů v Evropě na naší výpravě převládaly hlavně nelyžařské zážitky.

Norsko opravdový ráj běžců na lyžích

Pokud se podíváme do historie a budeme hledat, kde se začalo s rekreačním a sportovním lyžováním, tak nás stopy přivedou na daleký sever do Skandinávie, konkrétně pak do Norska, země běhu na lyžích zaslíbené.

Poznejte Jizerské hory a Krkonoše – hory dvojčata

Napsat článek do časopisu, který dostanou do rukou účastníci Jizerské padesátky, je nevšední možnost jak ukázat Jizerské hory a Krkonoše z trochu jiného pohledu než závodnického. Vím, že mezi pravidelnými účastníky J-50 je řada turistů, kteří mají hory proježděné skrz naskrz a kochají se přírodou, ale i řada těch, co je možná zatím zajímá jen dobře upravená stopa a na turistiku jsou zatím příliš „mladí“.

Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 21Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE