Na sezónu 2023 obléká CRAFT švédský, norský i francouzský národní tým běžeckého lyžování. Umí uspokojit potřeby profesionálů i rekreačních sportovců.

Jak tedy začít?

Nejdříve je třeba zhodnotit, jaký typ běžkaře jsem. Jsem závodník, výkonnostní běžkař nebo turista objevitel? Poté si zjistím, jaké počasí v den vyjížďky má být. Má být krásné azuro s teplotami pod nulou? Má být zataženo s možností deště se sněhem a tedy teplotami mírně nad nulou? Má být větrno? A do třetice si uvědomím, zda jsem horkokrevný nebo zimomřivý typ člověka.
Podle těchto odpovědí si zvolím správně oblečení.

Řekněme, že jsem výkonnostní sportovec, venku budou teploty mírně pod nulou a nejsem ani zimomřivý ani horkokrevný typ. Co si tedy zvolím za oblečení?

Základem je dobrá volba první vrstvy – funkčního prádla. Tady bychom doporučili funkční triko CRAFT Active Extreme anebo pro milovníky merino vlny variantu s vlnou CRAFT PRO Wool Extreme X. Jestli se, hlavně dámy, obáváte chladu na nohy, klidně si přibalte i spodky stejného typu funkčního trika.

A pokračujeme k další vrstvě. Druhou vrstvu si brát nemusíte anebo si ji obléknete pro období, než se zahřejete a pak ji budete svlékat. Je také možné, opět spíše u dam, že si tuto vrstvu ponecháte na sobě až do konce vaší projížďky. Tato vrstva má hlavně termoizolační schopnost a samozřejmě je opět z funkčních materiálů.

Doporučujeme technicky propracovaný rolák CORE Trim Thermal, který je více technicky propracovaný.

Dostali jsme se k třetí, poslední vrstvě, která vás má hlavně chránit před povětrnostními vlivy, jako je vítr, sníh a popřípadě déšť. Jednoznačně doporučujeme bundu a kalhoty ADV Nordic Speed Training. Tyto modely jsou technicky vysoce propracované. Mají na přední straně membránu VentAir, která stoprocentně ochrání vaše tělo před větrem a proniknutím chladu. Na zadní straně již membrána není, protože je třeba přebytečné teplo dostatečně rychle odvětrávat. Ale také zahřát. Oba modely mají z vnitřní strany jemným a velmi strečovým fleecem, který vám zajistí tepelný komfort.

Nesmíme zapomenout ani na správné ponožky a doplňky, jako jsou rukavice, čepice a nákrčník. Co se týká ponožek, vhodnou volbou budou XC Training ponožky, které obsahují 26% merino vlny a jsou přímo určeny pro běžecké lyžování, i když uplatnění najdou zcela jistě i pro jiné aktivity.

Z naší široké nabídky čepic doporučujeme sportovní CORE Essence Thermal čepici, která je vhodná pro pohyb o vyšší intenzitě anebo pro hlavy s culíkem ADV Microfleece Ponytail, kde je na zadní straně čepice otvor pro culík. Ten můžete využít nebo ne.

A co na ruce? Vhodnou volbou budou mírně zateplené rukavice ADV Speed přímo určené pro běžecké lyžování anebo pro dámy palčáky ADV Speed. Jsou tvarované pro držení holí, mají vyztuženou oblast mezi palcem a ukazováčkem, jsou odolné vůči větru díky membráně na hřbetu dlaně a mají froté na palci pro otření nosu v případě potřeby.

Veškeré oblečení i doplňky si můžete prohlédnout na webu https://craft.vavrys.cz/

Potkáme se ve stopě? SKOL!