Bohužel jsme letos zažili velmi teplou zimu. Mnozí jásají, že je teplo, ale vůbec si neuvědomují, že my zimu potřebujeme a sníh o to víc. Každopádně, paní zima nám do teď moc nepřála, ale vypadá to, že situace se pomalu obrací k lepšímu. Na skiareálu Lipna probíhá zasněžování v plném proudu a vy se tak můžete těšit na zimní zábavu.

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je velice moderní lyžařské středisko, které je zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Obvykle zde najdete zabezpečené a kvalitně zasněžené sjezdovky. Skiareál se řadí mezi největší lyžařské areály v České republice. V průběhu let prošel řadou modernizací, a tak i nadále poskytuje ty nejlepší služby – včetně servisu. I kvalita ubytování v Lipně vás mile překvapí. Proto neváhejte, a zájezd si zařiďte co nejdříve!

Ubytování v okolí Lipna frčí

Pokud jste se báli, že by hoteliéři neměli během nepodařeného začátku sezóny otevřeno, pak jste se zmýlili. Jak jsme uvedli výše, někdy musíte být hodně rychlí, abyste si mohli zamluvit potřebné pokoje a lokality. Abyste získali přehled, podívejte se na megaubytko.cz, kde najdete nejlepší ubytování v Lipně!

Ráj běžkařů

Oblast Lipna byla vždy rájem pro běžkaře. Tratě jsou dlouhé a neustále udržované. Každým rokem jsou budované nové tratě, a tak se sportovci a rekreační hosté mohou podívat do nových oblastí. Středně náročné trasy najdete hlavně mezi Linem nad Vltavou a Frymburkem. Trasa je ukrytá před větrem v lese a jezdí sem spíše profesionálové nebo pokročilejší běžkaři.

Když nám to matka příroda dovolí a zajistí výborné podmínky pro bezpečnou tloušťku ledu a dostatek sněhu, naskytne se vám naprosto ojedinělé možnosti k běžkování. Mluvíme samozřejmě o běžeckých stopách na zamrzlém Lipně vedle bruslařské dráhy. Pokud na ledě není velká vrstva sněhu je to skvělý prostor pro trénování bruslařského stylu.

Co všechno skiareál nabízí?

· Snowpark – pokud jste nadšencem tohoto sportu, pak zde na vás čeká spousta zábavy. Snowpark je neustále upravován tak, aby byl zcela bezpečný pro všechny typy jezdců. · Skicrossové dráhy · Možnost večerního lyžování · Výukové hřiště Skischool · Půjčovnou a prodejnou lyžařského vybavení · Jiné aktivity, jako jsou procházka v korunách stromů, plavání, bruslení nebo vyzkoušejte zdejší Hopsárium

Jak jistě brzy zjistíte, zabaví se zde opravdu celá rodina. Skiareál Lino nabízí různé slevy pro studenty až do věku 26 let. Dokonce si můžete naplánovat jízdy na míru a koupit si online časové skipasy. Rozhodně nepodceňujte výběr vybavení – například špatně zvolené běžky vám mohou pokazit celý výlet. Proto se podívejte na tento článek o nejlepších běžkách, abyste následně na dovolené ničeho nelitovali.

Co dělat, když se vám nechce lyžovat?

Pokud se vám celou dovolenou nechce trávit ježděním na sněhu, nevadí. Především pokud máte rodinu, je důležité měnit aktivity a prožít spolu co nejvíce času. Proto můžete jít na již zmíněnou procházku do korun stromů nebo zkusit nedalekou bobovou dráhu. Jsou zde konkrétně dvě bobové dráhy, které uspokojí celou rodinu jak v zimě, tak v létě.

Další možností je tzv. sport pod střechou. To znamená, že si můžete jít do sportovní arény zahrát tenis, squash, badminton, stolní tenis a mnoho dalších sportů. Díky těmto možnostem si jistě užijete svou sportovní dovolenou. A nakonec jsme si nechali jednu zajímavost citlivé duše, které hledají trochu klidu – a sice wellness zážitek v podobě koupelí a sauny, masáží, zábalů a atd...