Jizerské hory

Bedřichov: již v úvodu bylo zmíněno, že proběhla poslední úprava rolbou vracející se z Jizerky. Nového sněhu bylo asi 15 cm. Tam, kde nebyl starý podklad však nový sníh rychle mizí. Rolba projela po trase Jizerka, Mořina - Knížecí - Promenádní - Smědava - Souš - Kasárenská - Rozmezí - Kristiánov - Bedřichov, stadion. V nižších polohách bez stopy, místy se vyskytují kamínky a po oblevě a deštích se opět objeví vytáté úseky. Je třeba si vzít starší lyže, lyžovat ve vyšších polohách nejlépe ze Souše nebo Smědavy.
Jakuszyce: co se týká množství sněhu, situace je podobná jako na české straně hor. Strojově se upravovalo v úterý. Nejlepší podmínky jsou v horních částech Samolotu a Dolni Dukt.

Krkonoše

Harrachov : zde vyjela rolba ve středu. Dobré podmínky jsou opět na výše položených trasách – Janova cesta, Kládová cesta, Harrachova cesta a na Voseckou. Terex se kvůli tetřívkovi již upravovat nesmí. Na osvětleném okruhu je také sněhu stále dostatek.
Horní Mísečky: i zde rolba v tomto týdnu vyjela. Sněhu bylo zatím dostatek a mohl by vydržet i víkendovou oblevu. Sjízdná už od Jilemnické je i cesta na Zlaté návrší, upravená rolbou, ale bez stopy.
Jánské Lázně - Černá hora– trasy okolo vrcholu Černé hory jsou sjízdné, ale strojově se neupravují. Po oblevě budou také dosti špinavé, nový sníh by ale mohl pomoct a v příštím týdnu se tu určitě ještě najdou delší sjízdné úseky.

Orlické hory

Zde sezóna skončila. Vyloženě pro nadšence zůstává poslední delší sjízdný úsek mezi Jelenkou a sedlem Pod Homolí. Zde bylo ještě 15-20 cm starého podkladu, na který připadlo asi 7 cm nového sněhu. Po oblevě budou i zde 2-3 horší místa vytátá na asfalt.

Rychlebské hory

Dolní Morava: stopy se neupravují, sezóna skončila.
Paprsek: i zde byl v tomto týdnu ohlášen konec běžkařské sezóny.

Jeseníky

Praděd: jedno z posledních míst, kde je zatím stále dostatek sněhu a rolba vyjíždí celkem pravidelně mezi Ovčárnou, Pradědem a Švýcárnou. Dá se předpokládat, že pokud se v příštím týdnu dostaví slibované ochlazení, bude údržba stop pokračovat až do Velikonoc.

Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Dubnové počasí je proměnlivé, můžeme se tedy dočkat jak slibovaného ochlazení a přídělu sněhu, stejně tak i teplých slunečných dnů, kdy bude sníh mizet doslova pod lyžemi. Přeji všem nadšencům krásné jarní lyžování. Operativní nejaktuálnější zprávy o stavu sněhu a stop nejdete na webu kamzasnehem.cz. Strojová úprava v Harrachově i na Pradědu se zobrazuje na zimních mapách mapy.cz