Hlavním trenérem lyžařů zůstává Jan Franc, který bude sportovce v bílé stopě vést společně s Vasilem Husákem a Dušanem Augustiňákem. Trenéři nominovali do mužské části hlavního týmu čtyři ostřílená jména. Ve Světovém poháru se objeví čtyřlístek Michal Novák, Ondřej Černý, Luděk Šeller a Adam Fellner. Žen bude v A-týmu pět, na skvělé výkony z uplynulé sezony může navázat Tereza Beranová či Kateřiny Razýmová s Janatovou, do hlavního družstva se dostaly i Barbora Antošová s Adélou Novákovou.

Konec profesionální kariéry oznámila po sezoně hned trojice závodníků. Bílé stopě řekla sbohem Petra Nováková, která se ve Světovém poháru poprvé objevila v sezoně 2012/2013. Druhou ženou, která se loučí je Zuzana Holíková, třiadvacetiletá závodnice se představila v roce 2022 na olympijských hrách. Sbohem řekl i Vladimír Kozlovský, který absolvoval ve Světovém poháru tři závody.

„Většina členů družstva je nominována na základě toho, že splnila nominační kritéria do A-týmu, takže z tohoto důvodu jsou tam automaticky zařazení. Potom byl do každého týmu nominován jeden závodník na návrh trenéra. U mužů to je Adam Fellner, mezi ženami pak Adéla Nováková. Oba dva byli v loňském roce v A-týmu, takže jsou hodně platnými členy a my jsme je tam chtěli určitě ponechat,“ objasnil trenér Jan Franc nominaci závodníků.

Béčko bude pro následující ročník složeno z pěti závodníků, jimi jsou Tomáš Dufek, Tomáš Lukeš, Ondřej Pilař, Barbora Havlíčková a Anežka Honsová. Hlavním trenérem této kategorie bude opět Aleš Lejsek.

„B-družstvo bylo složeno spíše z mladších závodníků. Pro nás je tento tým velmi důležitý, protože pokud budeme chtít objíždět týmové závody, tak hlavně v mužské části musíme A-tým doplnit. Béčko je tedy pod vedením Aleše Lejska a pro letošní rok se budeme snažit, aby se jednotlivá družstva na některých kempech potkala. Někteří z B-týmu budou třeba i přizváni na kempy s A-týmem, abychom jednotlivá družstva trochu propojili. S Alešem Lejskem jsem v hodně časté komunikaci a snažíme se jít jednotným směrem a systémem tréninku a fungování jak na kempech, tak mimo ně,“ vzkázal Franc.

Důkazem velmi blízkého propojení mezi oběma reprezentačními týmy je i program přípravných kempů, některé destinace objedou s A-týmem někteří lyžaři z B-týmu, jiné zase absolvují obě družstva dohromady a na některé se logicky dostane pouze devítka z hlavního týmu.

„Ještě v červnu pojedeme do Oberhofu, kde chceme lyžovat a v červenci budeme jako každý rok ve vysokohorském prostředí v Livignu. Potom právě v srpnu budeme mít společný kemp s B-týmem na Božím Daru, odkud se přesuneme přes kopec na Cínovec do Altenbergu, kde se konají letní závody. Následně nás čekají kempy na sněhu, což bude nejprve Ramsau a před prvním Světovým pohárem chceme mít, podobně jako v loňském roce, napůl kemp v Livignu a Davosu. Po tomto kempu se budeme přesouvat do Finska na první závody, to bude nějaký týden před prvním závodem,“ přiblížil hlavní trenér plán přípravy.

Oficiální program na následující ročník ještě není znám. Tradičně by se však mělo začínat koncem listopadu ve finské Ruce. Světový pohár by se měl navíc podívat i do zámoří.Nominace reprezentačního družstva A

Trenéři: Jan Franc, Vasil Husák, Dušan Augustiňák


Muži

Novák Michal, 1996, DULI

Černý Ondřej, 1999, SNKV

Šeller Luděk, 1995, SCPL

Fellner Adam, 1993, FEJE


Ženy

Razýmová Kateřina, 1991, SCPL

Janatová Kateřina, 1997, DULI

Beranová Tereza, 1998, TRUT

Antošová Barbora, 2000, DULI

Nováková Adéla, 2000, SCPLNominace reprezentačního družstva B

Trenér: Aleš Lejsek


Dufek Tomáš, 2000, DULI Lukeš Tomáš, 2000, SKIJ Havlíčková Barbora, 2000, DULI Pilař Ondřej, 2003, SKIJ Honsová Anežka, 2003, SKSVNominace reprezentačního družstva juniorů

Trenér: Zbyněk Valoušek


Junioři

Tuž Jiří, 2004, DULI

Pávek Matyáš, 2004, DULI

Bauer Matyáš, 2004, SNKV

Kožnar Matěj, 2005, SKIJ

Hellmich Jonáš, 2005, DULI


Juniorky

Milerská Anna, 2005, FEJE

Leblochová Jana, 2004, TRUT

Bímanová Eliška, 2005, TRUT

Randáková Hana, 2005, SOSY

Dvorská Karolína, 2004, DULINominace reprezentačního družstva olympijských nadějí

Trenéři: Jan Hásek, Václav Haman


Chlapci

Simbartl Eduard, 2006 SKIJ

Smejkal Adam, 2006, JBCN

Salaba Jakub, 2006, SKIJ

Řezáč Aleš 2007 JBCN

Benda Vojtěch, 2007, JBCN


Dívky

Dušková Kateřina, 2006, DULI

Crháková Lucie, 2006, NMNM

Šírová Anna, 2006, DULI

Polonská Eliška, 2007, SKIJ

Bauerová Aneta, 2007, SNKVZdroj: https://www.czech-ski.com