Andreas Nygaard z týmu Ragde Charge je jedním z favoritů sobotního závodu Energamo Lipnolopet, což je skvělá zpráva pro české a další zahraniční závodníky, že bude zajištěna kvalitní konkurence. Boj o nejvyšší příčky může být otevřený. Výbornou formu v závodech na kolečkových lyžích každoročně předvádí i Jan Šrail a Fabián Štoček z Vltava Fund Ski teamu a po zadu nezůstává ani nestárnoucí Standa Řezáč ze Slavia Pojišťovna týmu. Dalším z favoritů je i Thomas Bing, který bude letos reprezentovat eD system Silvini Team a který se loni ukázal ve Ski Classics ve skvělé formě, kdy v Bad Gastein Criteriu skončil na pódiu.

Minulý týden se většina světových laufařů ukázala na jiném závodu na kolečkových lyžích na Klarälvsloppetu, kterého se Andreas také účastnil a skončil na 18. místě. V plánu má i další a dobré příležitosti, jako Energamo Lipnoloppet, nevynechává.

Energamo Lipnolopet můžete sledovat živě na SC Play od 9:55 SEČ, kde diváky povedou přímým přenosem sportovní ředitel Ski Classics a bývalý závodník Anton Karlsson a Teemu Virtanen.