S novým rokem k nám na hory dorazila zima, jak má být. V horských střediscích už několik dnů chumelí a další nadílka sněhu se dá podle předpovědi počasí očekávat po celý leden a únor. Dobrou náladu ze zlepšujících se sněhových podmínek mají jak lyžaři, tak pořadatelé seriálu závodů na běžkách Stopa pro život.

Loňská premiéra „Stopy“ dopadla na jedničku, i když pořadatelé jednotlivých závodů museli neustále bojovat s nedostatkem přírodního sněhu. Závody se u veřejnosti setkaly s kladným ohlasem. Úspěch zimního seriálu byl určitě také výsledkem mnohaleté zkušenosti organizátorů ze společnosti ČS MTB TEAM s pořádáním největšího seriálu závodů horských kol u nás, Kolo pro život.

Druhý ročník seriálu Stopa pro život, který je opět určen všem věkovým a výkonnostním kategoriím lyžařů včetně dětí, startuje už za pouhý měsíc. Na programu jsou tři podniky. K osvědčeným místům konání závodů, Krušným horám a Šumavě, se nově přidaly naše největší hory Krkonoše.

Seriál startuje 11. - 12. 2. na Božím Daru, kde se poběží již už 41. ročník populárního Karlova běhu. O čtrnáct dní později 25. - 26. 2. se na Kvildě koná oblíbený Šumavský Skimaraton Kooperativy. Finálovým závodem bude v sobotu 3. 3. nováček seriálu Stopa pro život, jinak však kultovní lyžařský maraton - Krkonošská 70 Kooperativy. Jako jediný podnik v seriálu Stopa pro život je jednodenní.

Závodníci se opět můžou těšit na výborně připravené tratě a nadstandardní služby před a po závodě, které u jiných podniků nejsou běžné. Patří mezi ně například velkokapacitní vyhřívaný stan s občerstvením, vyhřívaný VIP stan pro partnery a VIP klienty s občerstvením, Depo Kooperativy s vyhřívaným stanem pro převlékání, bezpečnou úschovnou lyží a osobních věcí závodníků po celý den. Před závodem a na trati je k dispozici profesionální skiservis. Výtečný je také catering s vlastní kuchyní, na který se loni doslova pěla slova chvály. Každý závodník si v rámci startovného může vybrat z bohatého menu pěti druhů teplých jídel, dále studených a teplých nápojů. Pro doprovod závodníků a diváky je po celý víkend otevřená Hospoda Stopa pro život, kde si za přijatelné ceny mohou zakoupit jídlo a pití. O rychlý a kvalitní výsledkový servis se s čipovou technologií stará společnost SportSoft. V rámci každého závodu je připraven také bohatý doprovodný program pro dospělé i pro děti. Naše nejmenší ratolesti potěší v Dětské zóně vyhřívaný stan s hrami a hračkami. Moderátorem všech tří závodů seriálu je výborný Tomáš Hauptvogel, který komentuje jak dění v areálu závodu, tak slavnostní vyhlašování výsledků na velkém pódiu. Generálním partnerem seriálu Stopa pro život je nově Pojišťovna Kooperativa.

Na závody je možné se přihlásit on-line na www.stopaprozivot.cz nebo v době konání závodu přímo na místě. Více informací o seriálu Stopa pro život naleznete na

www.stopaprozivot.cz

Na setkání s vámi se při závodech seriálu Stopa pro život těší pořadatelé ČS MTB Team!