SNOW 148 vychází 16. listopadu 2023
148 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Ve SNOW 148 time najdete 3 skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:

Změnilo se lyžování navždy?

Každý, kdo v posledních třech zimách navštívil prakticky kterékoli hlavní lyžařské středisko, nejspíš zaznamenal zlověstné změny od příchodu covidu na začátku roku 2020.
Ceny skipasů 23/24 - o třetinu dražší lyžování než před covidem

Skipasy se na celkové „ceně“ zimní dovolené sice podílí jen zčásti, jsou však oblíbeným měřítkem finanční náročnosti lyžování. A zvláště to platí o cenách dospělých jednodenních skipasů.
Nejlepší střediska v Alpách: jak vypadá „ráj“ pro lyžaře

„Nejlepší“ je lákavá nálepka, jejíž obsah je však poněkud nejasný. Nejlepší lyžařské středisko by mělo být přinejmenším v součtu všech myslitelných parametrů špičkou oproti konkurenci. Které v Alpách by to mohlo být?
Česko - investice za miliardu a bez zdražení

V Česku se sice předchozí sezóna 2022/23 zařadila k těm podprůměrným, a to kvůli mizerným sněhovým podmínkám o Vánocích a v první půli ledna i kvůli zvýšené citlivosti domácích návštěvníků na rostoucí ceny, přesto se v horských střediscích před nadcházející zimou investovala více než miliarda korun. A po loňském skokovém zdražení skipasů se letos jejich ceny téměř nehýbou.
České hory 2023/24: 2 nové lanovky a 2 nové vleky

Po loňské přestávce vyrostly v letošním roce na českých horách dvě nové lanovky. První z nich je šestisedačka na Bílé v Beskydech nahrazující původní neodpojitelnou čtyřsedačku a druhou pak čtyřsedačka v Orlickém Záhoří, která je součástí zcela nového skiareálu.
Rakousko: nová propojení areálů i nové sjezdovky

V Rakousku je lyžování nejen národním sportem, ale i strategickým odvětvím ekonomiky, což se každoročně projevuje vysokou mírou investic. Bez lyžování to v Rakousku zkrátka nejde.
Hochzillertal - na lyže nebo na lanýže

Polévka se špekovým knedlíkem nebo vídeňský řízek je osvědčená klasika, která navzdory jejich mnohde „fast-foodovému“ pojetí dotváří očekávaný lyžařský zážitek a k Rakousku prostě patří.
Itálie: rekordní sezóna, přesto méně investic

Italský koktejl slunce, vysněžených sjezdovek a přátelské pohody nepřestává lyžaře lákat – mnoho středisek si proto v uplynulé sezóně přišlo na rekordní tržby. Investic do „hardwarových“ novinek v lyžařských areálech není letos tolik, ale mnohé jsou už naplánované na příští léta.
Val Gardena: elegantní italský premiant s manýry

Val Gardena je výstavním resortem Dolomit i celé Itálie. Je středem lyžařsky nabitého území, propojeného trasou slavného výletního okruhu Sella Ronda, s velmi různorodými terény, ale i značnou návštěvností – parádně zalyžovat si tam dokáže hlavně ten, kdo ví, co hledá a kde to najde.
Švýcarsko: moderní lyžařské arény i zapadlé kouty hor

Švýcarsko je nejen zemí velmi rozmanitých hor, ale i velmi rozmanitých lyžařských středisek. Lyžovat tu můžete ve světoznámých resortech s nejluxusnějšími hotely, v arénách s nejmodernějšími typy lanovek, stejně jako v naprosto zapadlých koutech hor, kde se lyžování za posledních 40 let nijak nezměnilo.
Jungfrau Ski Region - spektakulární lyžařské panoptikum

Už zdaleka je vidět bílé trio slavných hor Eiger (3 970 m), Mönch (4 099 m) a Jungfrau (4 158 m) a nedivil bych se, kdyby se i díky tomu pohledu začali kdysi dávno v oněch místech usazovat první lidé. Později, a to už je skoro jisté, začaly hory svým zjevem lákat horolezce – Eiger byl zlezen anglickým hostem v srpnu 1858. A první lyže? V análech je zanesena příhoda, jak si „excentrický“ anglický turista už v hotelu nazul své lyže a opíraje se o dlouhou dřevěnou tyč vykráčel na nich skrz hotelovou halu...
Francie: více komfortu a novinka v podobě pojištění počasí

Francouzské Alpy nabízejí „nekonečně“ rozsáhlá lyžařská území ve sněhově spolehlivé nadmořské výšce, přičemž ceny skipasů patří v rámci Alp spíše k těm nižším. Neustále přibývají také modernější a prostornější ubytovací zařízení.
Val Thorens: vysokohorský kotel předurčený k lyžování

Val Thorens je součástí největšího lyžařského území světa s dlouhou sezónou a díky vysokohorské poloze prakticky se zárukou kvalitního trvanlivého sněhu. Terénní kotel obklopující uměle vybudovanou „vesnici“ Val Thorens, stejně jako údolí Belleville a celá oblast Tři údolí s masivem Vanoise jsou od přírody neuvěřitelně dobře „vybaveny“ lyžařsky příhodnými terény. Sjezdovky i freeridové trasy se totiž dají vést prakticky kudykoliv.
Turecko: Lyže, historie, moře

Turecko si spojujeme spíše s letní dovolenou u moře, koupáním, případně poznávacími cestami za kulturou. Rozlehlá země má ale i horské oblasti, kde se lyžuje. Se zkušenostmi z letního cestovního ruchu si možná uvědomuje potenciál zimního turismu a podporuje iniciativy vedoucí k vybudování infrastruktury pro lyžaře.
Na výletě do budoucnosti funkčního prádla

Co všechno potřebujete k tomu, abyste byli lídři oboru? Dobrý produkt a marketing zdaleka nestačí: Potřebujete nasbírané know-how a technologický náskok. A to předpokládá neustálé sledování pokroku, rychlou aplikaci vědeckých poznatků a ideálně i schopnost vytvářet vlastní inovativní koncepty. Něco takového se děje pod střechou italské značky Trerè Innovation, která na trh přináší mimo jiné v poslední době velmi výraznou značku UYN.
Nejkrásnější, nejdostupnější nebo sněhově nejspolehlivější stopy pro běžkaře v Česku

Tisíce kilometrů upravovaných běžeckých stop křižují Česko nejen v horských polohách. Většina z nich má krátkou a nevyzpytatelnou sezónu závislou na rozmarech zimního počasí, některé jsou naopak sjízdné spolehlivě od prosince do dubna. Podívejte se, které bílé stopy patří k těm nej!
Nemohu si pomoci – na běžky i za noci

Ne každý má možnost vyrazit na běžky ve dne, zvlášť když se v zimním období stmívá často už po 16. hodině a málokdo si zvládne odskočit z práce dříve. Někdo preferuje noční běžkování s čelovkou, jenže musíte mít hory po ruce, a takovým komfortem nedisponuje každý. Naštěstí u nás vzniklo několik především příměstských středisek, kam se dostanete snadněji a můžete se projet v pozdních odpoledních či večerních hodinách. Většinou se jedná o závodní areály, ale i v řadě z nich si najdete přívětivější okruhy s mírnějším profilem trati.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 148 time!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!