Ty nejrychlejší oslovuje řada Race Expert, jejímž leitmotivem je odlehčení. Modely X-ium Premium+ jsou speciálně navrženy pro maximální výkon v duchu hesla „méně dokáže víc“. Znamená to, že vývojový tým se soustředí na odstranění všech zbytných konstrukčních prvků, což naposledy přineslo snížení hmotnosti lyží o 80 gramů na pár. Zlepšila se s tím logicky i manévrovatelnost a zrychlení lyže. Modely X-ium Premium+ pracují mimořádně efektivně s energií lyžaře, jsou proto určeny těm, kdo tuto vlastnost ocení – zejména znalcům a závodníkům. Modely s S v názvu jsou určené pro bruslení, s C pro klasiku. Lyže jsou kompatibilní se systémem vázání Turnamic® pro optimální sladění mezi lyží a jezdcem.

Vrcholný model je dispozici dále i ve variantě s mohérem (X-ium Premium R-Skin, případně X-ium R-Skin)


Závodní lyže X-ium Skating Premium+ S2 na úrovni Světového poháru pro vrcholové sportovce jsou nejlehčí a nejvýkonnější z kolekce, po celé dálce nesou karbonový plát a další závody prověřené technologie

Nové modely řady Delta

Sportovním lyžařům je určena řada Race Performance s modely Delta, které jsou letos všechny nové. Jsou určeny stále pro velmi dobré lyžaře, kteří ocení citlivou tréninkovou lyži, případně potřebují lyži pro hobby závody. Řada si ponechává stejné jádro a skoro stejně nízkou hmotnost jako modely X-ium, Delty jsou ale mírně univerzálnější a tolerantnější. I ony jsou kompatibilní s vázáním Turnamic®, vedle hladkých modelů pro klasiku i skate jsou v nabídce tři modely R-Skin s mohérovým páskem v odrazové zóně lyže.


Delta Comp Skating udává vysokou pevnost lyže v poměru k její hmotnosti, ultralehké jádro Nomex® Honeycomb a konstrukci Activ’Cap, která přináší vyváženou torzi a přirozenou flexi

Moře novinek je potom i níže v dalších řadách – turistické Evolution, R-Skin Evo nebo Sport Touring. A stejně tak i v juniorské nabídce letos Rossignol nenechal vyjma závodních kámen na kameni.

Boty pro nejlepší

K lyžím neodmyslitelně patří i boty, s nimiž tvoří jeden funkční celek. Top model X-ium nese karbonové opláštění paty, která je součástí celého šasi, což má přinést torzní tuhost, nízkou hmotnost i ochranu proti vodě. I výztuhu kotníků a podrážku tvoří karbon, nejlehčí materiál s potřebnými vlastnostmi. Pod ochranným svrškem se skrývá tzv. spirálovité zapínání boty, které má chodidla upevnit, přitom jim ale dopřát potřebnou flexibilitu.

Boty pro elitní úroveň X-ium Carbon Premium+ Skate mají integrovanou karbonovou podešev a celokarbonovou manžetu, střih navržený tak, aby respektoval přirozený tvar chodidla pro prvotřídní pohodlí a přesný přenos síly na lyže. Inovovaný je svrchní materiál PVC Race, který ještě lépe odolává povětrnostním vlivům a udržuje nohy v teple a suchu.

Bota X-10 Skate sdílí design specifický pro řadu X-ium, a proto poskytují i podobné vlastnosti: výbornou kontrolu lyže a cit pro přesný odraz. Jsou však lépe chráněny proti průniku zimy nebo vody díky izolované výstelce Wintherm, která je zároveň mimořádně prodyšná.

V případě dámské verze X-10 Skate FW mají boty anatomický střih specifický pro ženy, rozšířenou manžetu a kotník, naopak snížený nárt a užší patu.

Rossignol vyrábí pro běžkaře nejen lyže a boty, ale i sportovní oblečení a doplňky včetně funkčního a kompresního oblečení.