Právě s těmito kritérii byla vyvinuta sada bundy a elastických kalhot Craft ADV Nordic Speed. Jak už název napovídá, je určena pro pohyb o vyšší intenzitě.

V teple a suchu i při rychlém běhu

To, že efektivně odvádí vlhkost, a přitom v případě potřeby zahřeje, zajišťuje několik elementů. Na pohled nejvýraznější je laserově řezaná ventilace na zádech a lýtkách: malé kruhové otvory s průměrem přes 1 mm, jež jsou zřetelně viditelné (i díky ochrannému přelepu) a umístěné právě tam, kde se koncentruje nejvíce vlhkosti odcházející z těla – kopírují horní polovinu páteře, resp. jsou umístěny v ohbí kolenního kloubu. K příjemně fungujícímu odvodu potu přispívá také kombinace dvou- a třívrstvého materiálu a membrána VentAir X Wind.

Tepelný komfort proti tomu zajišťuje zateplení na předních dílech a ramenou, ale i jemný fleece na vnitřní straně oděvu – zejména tedy v místech, která ochlazuje prorážený vzduch při pohybu. Tam se nachází také membrána, která je odolná vůči větru a vodě, přičemž svrchní struktura oděvu přebírá i zajímavou estetickou roli. Milými bonusy pak jsou detaily jako reflexní prvky nebo kapsy, které najdeme dvě v bundě a dvě v kalhotách – nejsou zbytečně velké a jsou uzavíratelné zipem. Příjemně funkční jsou i rozepínatelné spodky nohavic, které tak jdou snadno převléct přes jakýkoliv druh bot.

Opravdu překvapivá prodyšnost

Při prvním oblečení působí set na aktivní běžkování snad až příliš teple, ovšem po chvíli pohybu je odvod potu a přebytečného tepla tak dobrý, že na první dojem není záhodno spoléhat. Asi největší zásluhu na tom mají ony efektně vypadající otvory na zádech a lýtku, ale zřejmě je v tom víc a celá konstrukce je natolik komplexně vymyšlena, že do značné míry usnadňuje správnou termoregulaci. Fleecové zateplení, přestože na první pohled hřejivé, spolupracuje tak, jak má, brání proti průniku chladu zpředu, zároveň jsme neměli pocit, že se člověk někde nepřiměřeně přehříval.

Pro trénink i aktivní turistiku

Celý set je vhodný i na dlouhé výlety nebo tréninky v chladném počasí, včetně silnějšího větru nebo sněžení. Byť je v názvu setu slovo training, toto oblečení má velký přesah do rekreační turistiky – tedy pokud pod rekreační turistikou rozumíte aktivní běh na lyžích nebo chůzi na hraně mezi „zahřátím se“ a „zapocením se“. Oblečení – samozřejmě v souvislosti s okolními podmínkami – počítá s nějakou tvorbou vlastního tepla, při procházkovém tempu nebo postávání v mrazu bude hrozit, že tepla bude od člověka utíkat příliš. A naopak, pro vyloženě závodní použití už bude příliš teplé.

Výhody

  • efektně řešené efektivní odvětrávání
  • elastické, prodyšné a akorát teplé materiály pro aktivní trénink v chladných dnech
  • moderní design, velký výběr barev

Nevýhody

  • nenašli jsme