Objevte Seiser Alm na běžeckých tratích

Pokud plánujete zasvětit svou dovolenou v Dolomitech běžkování, tratě na Seiser Almu v srdci Dolomit jsou tím pravým místem. 80 kilometrů prosluněných běžeckých tratí na Seiser Almu leží v nadmořské výšce 1 800 až 2 200 metrů. Všechny mají dvě nebo dokonce čtyři stopy, jsou perfektně upravené a vedou skrz celý Seiser Alm. Ať už se rozhodnete pro bruslení, nebo klasický styl, jste začátečník, nebo profík, Seiser Alm má tu správnou stopu pro každého. Na běžkách si tu neužijete jen rozlehlost největší evropské horské náhorní plošiny, ale také Dolomity: Langkofel, Plattkofel a Schlern jsou prakticky na dosah. Seiser Alm, Val Gardena a další místa pro běžecké lyžování Nejdelší a zároveň nejnáročnější trasa Joch vede z běžkařského centra Ritsch přes rozsáhlé alpské louky k horní stanici lanovky Panorama. V četných smyčkách se přes Ladinser Moos dostane zpět na Ritsch. S nedalekými dolomitskými vrcholy Langkofel, Plattkofel, Rosszähne a Schlern nabízí jedinečné panorama. Seiser Alm tvoří společně s údolím Val Gardena běžkařskou oblast s přibližně 100 km tratí. Obě střediska spojuje trať Saltria–Monte Pana. Oblast je součástí největšího běžeckého kolotoče v Evropě Dolomiti Nordicski s celkově více než 900 kilometrů tratí. Na běžkách můžete vyrazit na dlouho... a užít si pestrou dovolenou na běžkách v Jižním Tyrolsku.

Tip: Nordic Pass
Nabídka šitá na míru pro běžkaře v oblasti Dolomit Seiser Alm. Obsahuje poplatek za kurzy běžeckého lyžování i nabídku mobility pro běžkaře.

Kde trénuje světová elita

Běh na lyžích v místě tréninku vrcholových sportovců: Seiser Alm v Dolomitech je vysoko na seznamu profesionálů. Vzhledem k nízkému tlaku kyslíku ve vysokohorském vzduchu mezi 1 800 a 2 300 metry nad mořem je Seiser Alm obzvláště vhodný pro profesionální výškové a vytrvalostní tréninky. Je to eldorádo pro špičkové mezinárodní týmy, pravidfelně sem jezdí třeba Norové, Finové nebo Američané.

Vstupné na běžky a Nordic Pass

Pokud máte rádi běžecké lyžování v Dolomitech a rozhodnete se pro tratě Seiser Alm, můžete si zakoupit denní, týdenní a sezónní permanentky. Poplatek za běžecké lyžování zaručuje perfektně upravené tratě, takže běžecké lyžování v Dolomitech pro vás bude nezapomenutelné.

Tip:
Krásná běžkařská trasa Hartl vede přes rozsáhlé alpské louky s rustikálními horskými chatami do velmi idylické a neznámé oblasti na Seiser Almu.

Lahodné zastávky na chatách

Zastávka na horské chatě kolem Seiser Almu je nutností! Máte na výběr, zda se zastavíte v rustikální kolibě nebo v gurmánské salaši. Ať už si vyberete cokoli, můžete si být jisti útulnou atmosférou, vřelou pohostinností a kulinářskými specialitami. Chaty kolem Seiser Alm podávají tradiční jídla z Jižního Tyrolska s regionálními produkty. Běžkaři si užijí snadný přístup k chatám přímo podél tratí, zážitek z přírody s fantastickým výhledem na štíty Dolomit a tradiční jídla. www.seiseralm.it

Moonlight Classic Seiser Alm – běh na lyžích za úplňku

Moonlight Classic Seiser Alm je závod v běhu na lyžích za úplňku. Tentokrát datum vychází na 25. ledna 2024, kdy se profesionálové i amatérští běžkaři účastní nočního běžeckého závodu za svitu měsíce na alpské pastvině Moonlight Classic Seiser Alm! Délky závodu jsou 15 a 30 km, povolen je pouze klasický střídavý styl. Jedná se o speciální událost, která se v regionu Dolomity Seiser Alm opakuje každý rok.