Jizerské hory

Bedřichov: aktuální teplota je +2°C, ještě včera se ze stadionu dalo dojet na Novou louku bez problémů. Ovšem lepší podmínky jsou až ve vyšších polohách, tedy s nástupem na Smědavě nebo po Soušské silnici. Jizerka hlásí 25 cm sněhu, Rozmezí okolo 40 cm, Souš okolo 20 cm. Poslední úprava rolbou proběhla v úterý odpoledne na trasách Bedřichov, stadion – Nová Louka – Hřebínek – Bílé buky – Kristiánov – Rozmezí - Knajpa - Kasárenská - Soušská silnice - Hraniční - Knížecí - Vlašský hřeben - Jizerka - Promenádní - Smědava - Knajpa - Kristiánov - Nová Louka – Bedřichov , stadion. Darrská cesta - Souš - Soušská silnice - Smědava - Jizerská silnice - Jizerka. Bílá Desná - Protržená přehrada - Mariánská Hora - Mariánskohorské boudy - Josefův Důl, Peklo - Knajpa - Pašerácká. Pro aktuální zprávy ohledně úpravy sledujte web Jizerské o.p.s.

Foto: Maria Leszczawska

Foto: Maria Leszczawska

Jakuszyce: dnes zde silně pršelo, foukal vítr a teplota +2°C. Toto počasí neumožňuje strojovou úpravu. Ale stále se dá slušně jezdit na trasách urolbovaných v minulých dnech: Dolní a Horní Dukt, trasy k lomu, vycházková Jakuszyce - Orle, Samolot a Zubek (propojka mezi Samolotem a Elektrárnou)
Kořenov – Příchovice: momentálně jsou zde podmínky špatné, snad se zlepší s přicházejícím ochlazením a očekávanými sněhovými srážkami.
Aktuálně upravené trasy můžete ověřit na na zimních mapách mapy.cz

Krkonoše

Harrachov: přímo v Harrachově již sníh téměř není. Udržuje se ale lyžařský stadion a biatlonové kolečko na Novém Světě. Trasy ve vyšších polohách - z Čertovy hory, na Hleďsebe, Kládová cesta na Krakonošovu snídani a Terex jsou většinou sjízdné. Rolba zde jela v úterý. Na Dvoračkách se dnes teplota pohybovala okolo 0°C a sněžilo.
Horní Mísečky: také zde dnes připadlo pár centimetrů nového mokrého sněhu. V úterý byly upraveny závodní okruhy 5 a 7 km a svážnice k Medvědínské sjezdovce. O víkendu se na závodních tratích budou konat závody, takže pohyb pro veřejnost bude omezen. Na bruslení je dobře upravená i cesta na Zlaté návrší, ovšem s ohledem na předpovídaný silný vítr, který začne foukat v sobotu, nebude vhodné vyrážet na hřebenové túry.
Vrchlabí - Vejsplachy: kvůli deštivému počasí zde úprava okruhů neprobíhá. Čeká se na ochlazení, které konečně umožní i výrobu umělého sněhu a obnovení údržby.
Špindlerův Mlýn: také v úterý byla projeta trasa Buď Fit podél Labe a Weberova cesta údolím Bílého Labe.
Pec pod Sněžkou - Černá hora: na Černé hoře leží přes 100 cm sněhu a teplota se dnes pohybovala okolo -1°C, fouká čerstvý vítr. Včera byla upravena Liščí cesta na Přední Rennerovky, trasa na Liščí Louky a Hnědý vrch, okruh Světlá hora a Malý okruh na Černé hoře. Také byl upraven okruh okolo Pěnkavčího vrchu, přístupný z Portášek.
Malá Úpa: včera po ránu projela rolba krátký úsek z Horní Malé Úpy na Rennerovy Boudy.

Orlické hory

Deštné v Orlických horách: na hřebenech leží od 10 do 40 cm sněhu. Nejlepší podmínky jsou v úseku mezi Šerlichem a sedlem Pod Homolí. Rolba vyjela v úterý v podvečer z Luisina údolí a upravila právě tuto zmíněnou trasu. S opatrností a občasným přenesením se dá projet i z Šerlišského mlýna. Nejhorší úsek s vytátými místy je na Bukačce až po Šerlich, rolba zde ale nejela více jak týden. Louky okolo Masarykovy chaty jsou také vytáté.
Dnes na hřebenech padal déšť se sněhem, v sobotu odpoledne by měl začít foukat velmi silný studený vítr.
Orlické Záhoří: bez sněhu.

Říčky v Orlických horách: rolba vyjela naposledy 27.12. Nejlepší podmínky jsou od Pěticestí směrem do sedla Pod Homolí. Obě trasy jsou dobře sjízdné, pouze na severní kříží rozvodněný potok. Na trase z Mezivrší k Pěticestí jsou vytátá místa. Nástup od spodní stanice Skicentra Říčky již také není možný.
Aktuální úpravu můžete sledovat na www.destne.info

Suchý vrch

Červenovodské sedlo: trasy jsou bohužel nesjízdné.

Rychlebské hory

Dolní Morava: magistrála ze Slaměnky k Vilemíně a k Sedmicestí byla projeta 30.12. Od té doby se neupravovalo.
Paprsek: rolba vyjela po úterním sněžení a trochu vylepšila některé úseky. S opatrností jdou okruhy projet. Některé úseky jsou skvělé (Magistrála, úsek na Šengenech od útulny k odbočce na Belici). Pozor pod hranicí při sjezdu na Malý Šengen, je tu jezero. Dá se obejít. V týdnu se pokusí úsek odvodnit a pro lyžaře zprůjezdnit. Dnešní počasí bylo ve znamení deště nebo ledové krupice.

Jeseníky

Kouty nad Desnou a Loučná nad Desnou: trasy nesjízdné.
Červenohorské sedlo a Praděd: dnes projela rolba úsek mezi sedlem a Petrovkou a část trasy na Vřesovou studánku. Podmínky by měly být dobré. Trasa mezi Petrovkou a Švýcárnou upravena není. Úsek Švýcárna - Praděd - Ovčárna byl upraven včera, stav je dobrý.
Skřítek: momentálně bez sněhu.
Karlov – Nová Ves - Mravencovka - Alfrédka: bez sněhu, trasy nesjízdné a bez úpravy.

Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město na Moravě: jediným místem, kam lze na Vysočině vyrazit na běžky je Vysočina aréna. Ovšem o víkendu zde budou probíhat biatlonové závody a s ochlazením začne také intenzivní umělé zasněžování. Kdy bude aréna pro veřejnost přístupná, zjistíte v kalendáři.
Jihlavsko: areál Český mlýn - z důvodu dešťů byla zastavena úprava stop na okruhu. Další předpokládané vyjetí rolby je v pátek ráno. S ochlazením se zde budou snažit vyrobit co nejvíce umělého sněhu, aby mohl být okruh prodloužen. Proto může být v příštím týdnu v některých dnech areál uzavřen.

Beskydy

Pustevny: v úterý rolba upravila závodní okruhy 5 a 7 km, trasu na Radhošť, magistrálu ke sjezdovkám a Knížecí cestu. V nižších polohách však bude již sjízdnost horší.
Třeštík - Vysoká - Benešky: pro nedostatek sněhu nejsízdné.

Šumava

Churáňov: dnes ráno zde déšť přešel ve sněžení. V úterý byly upraveny pouze krátké úseky Churáňov - U Lenců a stadion.
Kvilda: po intenzivních deštích také zde ráno sněžilo, sněhová pokrývka je nesouvislá a trasy se neupravují. Čeká se na ochlazení a sněhovou nadílku.
Modrava: zde leží okolo 10 cm sněhu, sněhová pokrývka je na mnoha místech nesouvislá, proto strojová úprava neprobíhá. Čeká se na ochlazení.
Železnorudsko: stav stejný, jako minulý týden - nedostatek sněhu, trasy se neupravují.
Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Web kamera Bučinská cesta, 3.1. 2024

Web kamera Bučinská cesta, 3.1. 2024

Krušné hory

Krušné hory západ: ani zde není dostatečná vrstva sněhu, která by umožňovala rozsáhlejší strojovou úpravu stop. Včera vyjela rolba v okolí Klínovce z Dámské Traverzem Nad Suchou a na Meluzínu. Momentálně na hřebenech Krušných hor sněží, takže se dá předpokládat vylepšení stavu sněhu a rolby opět vyjedou. Mapa upravovaných tras na gis.kr-karlovarsky.cz.
Oberwiesenthal: některé úseky se v tomto lyžařském středisku upravují stále pravidelně, i když i zde se situace vlivem vytrvalých dešťů z posledních dnů zhoršila.
Aktuální informace ze západní částku Krušných hor najdete na krusnehoryaktiv­ne.cz

Stav úpravy stop můžete sledovat na zimní mapě mapy.cz