Před poslední etapou opanovali stupně vítězů tři Norové - Amundsen, Valnes a Nyenget, ale náročný výjezd skvěle sedl německému závodníkovi Mochovi, který spolupracoval s Francouzem Lapierrem. Lapierre nakonec vybojoval na vrcholu sjezdovky první vítězství v závodě Světového poháru a posunul se na celkové osmé místo Tour de Ski a Moch díky druhému místu v etapě skončil senzačně na celkově druhé příčce. Třetí dojel v závodě další Francouz Lapalus, který se mohl radovat zároveň ze třetího místa Tour.

Adam Fellner obsadil v celkovém hodnocení 31. místo. A jak hodnotil letošní Tour de Ski? „Jednatřicáté místo je pro mě pěkné umístění, ale chyběly mi jen necelé dvě sekundy na třicáté místo, takže asi trochu převládá zklamání,“ svěřil se po poslední etapě Fellner. „Opět to bylo strašně blízko. I když jsem předvedl svou nejlepší sjezdovku v životě, tak to bohužel nestačilo. Chybělo malinko. Závod jsem předvedl dobrý, klukům děkuji za servis. Lyže byly super.“

Mezi ženami se odehrálo podobné drama jen s tím rozdílem, že na vedoucí pozici byla pevně usazena Američanka Digginsová před Švédkami Karlssonovou a Sundlingovou. Výborně si v Tour vedla i jejich krajanka Svahnová, která vyhrála tři etapy. Nakonec však Švédky ustoupily do pozadí, protože závěrečnou sjezdovku vyjela na druhém místě Norka Wengová a posunula se na celkové druhé místo a etapové čtvrté místo zajistilo Fince Niskanenové třetí pozici v Tour. Neuvěřitelný výkon předvedla ve výjezdu Američanka Laukliová, která si tak připsala na své konto první vítězství ve Světovém poháru.

Skvěle si na Tour vedla Kateřina Janatová, která v páté etapě vybojovala kariérní maximum - 10. místo a v předposlední 6. etapě 14. místo, obě v méně oblíbené klasické technice. Závěrečnou etapu zvládla na 19. místě a celkově obsadila 18. příčku. A jak byla se svou formou na Tour de Ski spokojená? „Je to nejlepší výsledek, co jsem zatím zajela. Skončila jsem do dvacítky, čímž jsem si splnila, co jsem chtěla. Davos, kde jsem byla desátá, mě navnadil, že bych chtěla být ještě výš, ale počítají se všechny závody. Některé se mi nepovedly, některé se povedly a osmnácté místo je dobré,“ usmívala se Janatová.