Hned po zapnutí přístroje mě absolutně uchvátil jas displeje. Barevný displej Amoled bych bez váhání přirovnala k displeji nejmodernějších smartphonů, což je pro běžecké hodinky celkem unikát. Předtím jsem si nikdy nemyslela, že bych na sportovních hodinkách takový displej ocenila, ale jedná se o velmi příjemný posun ve vylepšení uživatelské zkušenosti. Nejenže jsou statistiky a údaje lépe viditelné i během slunečního dne, ale kvalita displeje se také výrazně projevuje na přehlednosti map. Jejich vizuální provedení mě velmi pozitivně překvapilo. Nový barevný Amoled displej se stylovým designem přináší nový standard v uživatelském komfortu sportovních hodinek.

Taková kvalita displeje, obávala jsem se, bude mít negativní vliv na výdrž baterie. Po dvoutýdenním testování jsem je ale vůbec nemusela nabíjet. V režimu tréninku jsem hodinky používala téměř denně, mimo trénink jsem pak využívala standardní funkce jako platba kartou, monitorování spánku, kroků, regenerace... Udávaná maximální výdrž baterie v tomto režimu je až 23 dnů. Pokud je zapnutá GPS, hodinky podle výrobce vydrží až 31 hodin. Baterku šetří automatické vypínání displeje, když displej nesledujete, což mně osobně vůbec nevadí, ale někomu by mohlo.

Mým absolutním favoritem se stala funkce připravenosti k tréninku. Díky monitorovacím funkcím, které analyzují například míru stresu, kvalitu spánku, regeneraci nebo krátkodobou zátěž, hodinky samy vyhodnotí, v jaké kondici jejich nositel je. Je to první věc, na kterou se každé ráno po probuzení podívám. Podrobné informace mi poskytnou návod, co mohlo ovlivnit mé „skóre“ připravenosti na trénink. Myslím, že tuto funkci ocení jak začínající sportovní nadšenci, tak profesionálové. Čtení ranního přehledu je opravdu návykové.

V neposlední řadě bych ráda zdůraznila povedený design, který potěší nejen holky. Forerunner 965 mají titanovou lunetu, což působí velice elegantně. V kombinaci s vysokým rozlišením displeje se vyrovnají nejstylovějším lifestylovým hodinkám.

Jediným malým mínusem je pro mě pouze jedna velikost displeje 35 mm. Potěšila by mě řada S pro uživatelky s menší rukou, jako tomu bylo u nižší řady Forerunner 265. Navzdory poměrně velkému displeji jsem je ale na ruce necítila nijak nepříjemně a nevadily mi. Možná proto, že jsou tenké (13,2 mm) a velmi lehké (53 gramů).

Z mého pohledu jsou hodinky Garmin Forerunner 965 skvělým univerzálním kouskem, který si oblíbí nejen profesionální sportovci, ale i amatérští nadšenci, kteří chtějí lépe porozumět svému tělu a optimalizovat své tréninky díky zajímavým funkcím vzešlým z monitorování různých tělesných parametrů.

Výhody

  • barevný a kontrastní displej Amoled
  • vylepšené mapy
  • poměrně dlouhá výdrž baterie
  • funkce připravenost k tréninku
  • stylový design

Nevýhody

  • poměrně velké tělo
  • vyšší cena