Na sobotní dětské obratnostní závody a také VW 20 kilometrů volným stylem navázala nedělní klání technikou klasickou. Na výběr měli závodníci z distancí na 10 km s Českou televizí a pak také na 20 a 40 kilometrů. Větru, dešti a teplému počasí se nedá poručit, ale závodníci s horskými podmínkami bojovali na tratích, které vystavěl bývalý reprezentant a olympionik v běhu na lyžích Petr Michl, velice statečně.

V tom pravém Orlickém maratonu, závodě na 40 kilometrů, se stal prvním mužem leader celého seriálu Petr Knop z týmu eD system Silvini Team a mezi ženami si pro zlatou pozici dojela Martina Setunská z týmu SKI Sokol Zaječice. V závodě na 20 kilometrů zvítězil reprezentant v rychlostní kanoistice a olympionik Martin Fuksa, pro kterého to byl zároveň jeho první vítězný závod v běžeckém lyžování. „Podařilo se mi vyhrát můj první běžkařský závod v životě, takže pocity mám určitě skvělý. Ten déšť a počasí, které úplně nepřálo, mi nevadí. Jsem kluk od vody, takže na vodu jsem zvyklý a na těžký podmínky taky. Zázemí skvělý, teplo, teď trošku rozmrzám a určitě tu nejsem naposled, protože mám rád zažít něco nového,” říká olympionik a mistr světa Martin Fuksa. Jako první žena na 20 kilometrech se umístila Anna Sellers z týmu eD system Silvini Team. V závodě ČT na 10 kilometrů se staly vítězkou a vítězem mladé naděje Anna Sedláčková a Martin Šír.Díky vyhřívanému zázemí v podobě ČEZ Energy zóny, T-Mobile Lounge a ORLEN relax zóny se všichni závodníci mohli pořádně ohřát, posilnit, podívat se na výsledky a také si užít neformální atmosféru a zábavu.

Všichni zúčastnění si zaslouží jeden velký klobouk dolů a my už se těšíme na dalším závodě seriálu, který proběhne v Jeseníkách 24.-25. února 2024. Tak skol na JeLyManovi!