Rozhodnutí o změně termínu padlo i na základě zkušenosti z roku 2016, kdy se závod podařilo uspořádat v náhradním termínu právě v druhé polovině března a v okolí Paprsku panovaly opravdu zimní podmínky. Další oporou, která pořadatelům pomohla s tímto složitým rozhodnutím, byla detailní inspekce trasy lokálními organizátory a předpověď počasí Českého hydrometeorolo­gického ústavu pro následující týdny. „Stav tratí v okolí Paprsku se výrazně zhoršil, a i po blížícím se mírně chladnějším období zhruba od noci na neděli s trváním do středy, které ale bohužel nebude doprovázeno dostatkem sněhových srážek, očekáváme v následujících dnech opět přechodné teplé období. Není tedy možné na závodní víkend zaručit dostatečnou vrstvu sněhu pro pořádání kvalitních závodů,” dodává Martin Pecha z ČHMÚ.Jak mohou závodníci naložit se zakoupeným startovným?

Všem registrovaným bude pořízené startovné ze zrušeného závodu automaticky převedeno na nový termín JeLyMana (16. a 17. března). Pokud závodníkům termín nebude vyhovovat, mají další dvě možnosti. Na vyžádání jim bude zdarma startovné převedeno na letošní závod v Harrachově (8. - 9. 3.) nebo libovolný závod ČEZ SkiTour v příští sezoně (2025) kromě ČEZ Jizerské 50 a Biegu Piastów. V případě volby jedné ze dvou zmíněných alternativ mohou závodníci kontaktovat organizátory na e-mailu info@ski-tour.cz

Závěrečné vyhlášení a ČEZ Mini ČEZ Energy Fest v Harrachově neproběhnou S novým termínem se JeLyMan stává posledním závodem sezony ČEZ SkiTour 2024. Na Paprsek tak pořadatelé posouvají z Harrachova i závěrečné vyhlášení 17. sezony ČEZ SkiTour. V Harrachově bohužel neproběhne ani plánovaný ČEZ Mini Energy Fest s vystoupením zpěvačky Debbi. Ostatní program závodů v Harrachově zůstává beze změny.