Přinášíme vám pár tipů, kam vyrazit za kvalitním běžkováním:

Běžkařské eldorádo se dá samozřejmě zažít na severu, například Norsko, Švédsko, Finsko a dokonce Estonsko, kde se minulý víkend konal Tartu marathon na téměř půlmetrovém sněhovém podkladu, nyní tam ale také prší. Jako první zmiňuji Norsko, protože z Prahy jste letecky za dvě hodiny v Oslu a za další dvě hodiny vlakem v Lillehammeru a už jste na dosah legendárního Sjusjoenu a řady dalších oblastí, kde se ulyžujete k smrti. Letenky se dají pořídit i za 2000 Kč na osobu, ale některé termíny jsou mnohem dražší, takže někdo raději sedne do auta a odřídí několik set kilometrů do Alp, kde se také dají najít sněhově stabilní místa.

Nedaleko Schladmingu se můžete vydat do Filzmoozu, kde je současně lepší lyžovačka než v Ramsau, kde už téměř všechen sníh na tratích roztál, nebo jihozápadněji do Gnadenalmu a jistě bude v okolí i řada dalších míst. Pro české lyžaře je také blízkým střediskem Tauplitzalm, kde je aktuálně najetý asi 11km okruh, ale náročnějšího profilu.


(Filzmoos//Foto: Iveta Fridrychová, Facebook Běžky společně)


(Gnadenalm//Foto: Jan Dlouhý, Facebook Běžky společně)


(Tauplitzalm//Foto: Jan Hajzler, Facebook Běžky společně)Rozhodně nezklame ani vzdálenější švýcarský Svatý Mořic, nebo cenově přijatelnější italské destinace, kde především v jižním Tyrolsku, v okolí Toblachu, aktuálně zažijete exkluzivní běžkování, a pozadu nezůstává ani sjezdařsko-běžkařské Livigno.


(Svatý Mořic//Foto: Vladimír Šlégr, Facebook Běžky společně)


(Toblach//Foto: Pavel Stratil, Facebook Běžky společně)


(Val Fiscalina//Foto: Jana Fiderická, Facebook Běžky společně)


(Livigno//Foto: Michal Přibík, Facebook Běžky společně)