Foto: Petr Váňa

Foto: Petr Váňa

Krkonoše

Harrachov: sjízdný je stále Terex. Od Celnice se musí asi 1,5 km pěšky, následně po Bílou vodu 4x krátké přenesení. Dále k Vosecké Boudě a na Krakonošovu snídani dobré. Dá se i dále po Kládové cestě. Na této projela rolba zhruba před týdnem. Dá se vyjet i na hřebeny, kde je sice sněhu dostatek, ale bez strojové úpravy. Pokud vydrží noční mrazy, bude sníh ráno a dopoledne hodně zledovatělý.
Horní Mísečky: závodní okruhy do délky 5 km se nyní udržují pravidelně. Také se zde o víkendech většinou konají nějaké závody. Vyrazit můžete po silnici od Jilemnické Boudy na Zlaté návrší. Upraveno pro bruslení, bez stopy, stejně tak svážnice ze stadionu k Medvědínské sjezdovce.
Černá hora: nejlépe vyjet lanovkou z Jánských Lázní. Rolba ve středu projela trasu ke Kolínské Boudě, na Zrcadla a Malý okruh. Týden stará úprava je na Plynovodu, Liščí cestě po Lahrbusch a od Lesní Boudy na Hnědý vrch. Zde se můžou vyskytnout vytátá místa. V sobotu se v této části měla konat tradiční Krkonošská 70, ale pro špatné sněhové podmínky byl závod zrušen.
Foto: Běžky na Paprsku

Rychlebské hory

Paprsek: již jsem zmiňovala v úvodu, že na Paprsku připadlo pár centimetrů nového sněhu. Na obnovení strojové úpravy je to však málo. Pokud zde ještě někdo bude chtít běžkovat, musí najít místa se zbytky starého sněhu. Nový sníh jen překryl jehličí a špínu.

Foto: Běžky na Pradědu

Foto: Běžky na Pradědu

Jeseníky

Praděd: zde bylo mrazivé ráno s teplotou -6,5°C a 3 cm nového sněhu. Rolba vyjela právě v ranních hodinách a upravila běžecké stopy do parádního stavu! Vše ztuhlo a ztvrdlo. Byly upraveny všechny tratě po Hotel Petrovy kameny, trasa Ovčárna - Praděd Vysílač - Švýcárna . Za Švýcárnou je projeto až za Slatě. Dále už to nejde.
Aktuálně upravené trasy v Jeseníkách i jejich kvalitu najdete na www.jdemenabezky.cz

Vysočina

Nové Město na Moravě: Vysočina aréna je již jen pro vyložené nadšence. Lyžovat se dá na několika málo úsecích tam a zpět. Strojově se neupravuje, takže povrch je hrbolatý. Hodiny pro veřejnost najdete v rozpisu.
Jihlavsko: areál Český mlýn: i tento nízko položený areál s umělým sněhem už ukončil sezónu. Z počátku tohoto týdne byly shrnuty poslední zbytky sněhu na krátký okruh a další práce již probíhat nebudou.

Šumava

Na Šumavě také připadl lehký sněhový poprašek, ale větší vrstva starého sněhu se vyskytuje jen v těch nejvyšších polohách a bez strojové úpravy. Aktuální info ze Šumavy najdete na bilastopa.cz

Užitečné a aktuální informace najdete také na webu kamzasnehem.cz nebo na facebooku "Běžky společně".