Maelle měla letos skvělou sezónu. Získala bronzovou medaili na šampionátu v kategorii U23 a ukazovala svou sílu nejen ve sprintech, ale i distancích, a proto byla nominována i na některé starty ve Světovém poháru.

Není tedy divu, že výborná bruslařka dojela do cíle Engadin Skimaratonu s velkým náskokem před ostatními závodnicemi. Až minulý víkend, na posledním SP ve Falunu, měla Maelle důvod k radosti, protože Mezinárodní lyžařská federace FIS její diskvalifikaci zrušila.

"Při kontrole lyží Veyrové nebyl respektován protokol o fluorovém testu. V důsledku toho je diskvalifikace považována za neplatnou a Francouzka je tedy vítězkou Engadin Skimaratonu 2024," oznámila Mezinárodní lyžařská federace.

Zdá se, že testování přítomnosti fluorových látek na lyžích je stále ve vývoji a nedosahuje dokonalosti, anebo obsluha přístrojů není natolik proškolená, aby se dalo výsledným měřením 100% věřit. Doufejme, že se do budoucna situace zlepší, aby k podobným poškozením nevinných závodníků nedocházelo a místo radosti z vítězství nebyli frustrovaní.


/Foto: Facebook/


Kompletní výsledky najdete zde.