Ve středu 8. února tady proběhne Velká cena Prahy v běhu na lyžích, kromě dvou sprintů světového poháru regulérní závod na území metropole po sedmdesáti letech! Naposledy se jel pražský pohár v Krčském lese v roce 1942.

„*Zasněžuje se pár dní, i když jsme potřebovali pár týdnů, ale naštěstí mrzne. Bohužel nás zbrzdily ještě problémy s čerpadlem*,“ říká Martin Dvořák z pořádající Sportgroup.cz. Jak pilně se však pracuje a stav příprav závodiště můžete sledovat webovou kamerou na www.skiparkchuchle.cz

Myšlenka skiparku ve Velké Chuchli pochází od olympijské vítězky a mistryně světa Kateřiny Neumannové. „*Dva roky jsem ji měla v šuplíku, až teď jsem potkala ty správné lidi, abychom to mohli rozjet.“* Bývalá vynikající lyžařka přinesla projekt, rozjíždí tu lyžařskou školu a půjčovnu, pomáhá se zajištěním techniky na zasněžování.

Okruh uvnitř klusácké dráhy bude kilometr dlouhý a šest metrů široký. Vedle ještě zůstane prostor pro dětskou školičku s malým svahem a pojízdným kobercem. V hale tribuny se můžete převléct, vypůjčit lyžařskou výbavu a dát si čaj. Dopoledne je určeno dětem a školám, odpoledne veřejnosti, a ještě večer se bude svítit až do 21 hodin. Vedle areálu se dá parkovat, hned naproti vchodu je zastávka vlaku, jezdí sem i autobusy MHD.

Před časem se nedaleko Prahy zkoušel lyžařský okruh na golfovém hřišti na Karlštejně. Dalo se lyžovat na minikolečku ve Žlutých lázních v Podolí. Když nasněží, jezdí se v Krčském lese, ve Hvězdě, Modřanech nebo Klánovickém lese. Před dvěma lety zůstala solidní zásoba a připravená trať po světovém poháru na Strahově. Ale takhle stabilně udržovaný okruh, to tu ještě nebylo. „*Jsem přesvědčena, že to bude úspěšné. Hlavně aby všechno fungovalo,“ usmívá se Neumannová. „*Ráda bych si tady i zajezdila, ale nevím, jak mi dovolí čas,“ dodává žena, která v neděli startovala v legendárním italském laufu Marcialonze na 70 km.

Příští středu závodí všechny věkové kategorie, žáci klasicky, dorostenci, junioři a dospělí volnou technikou. Na prémiích bude 7000 Kč. Ti, kdo se přihlásí na webu www.sportovniservis.cz, dostanou na svém startovním čísle vytištěné i jméno. Začíná se v 17 hodin na 1 km, v 17.30 na 3 km a v 18.30 na 5 km.