Svým rozhodnutím všechny překvapil: "Vůbec jsem netušila, že odejde, překvapil nás. Myslím, že je to nepříjemné a ostuda pro náš tým. Byli jsme se Stigem spokojení a doufali jsme, že si ho u nás udržíme déle, ale chápu jeho rozhodnutí." vysvětluje jedna ze závodnic Tiril Udnes Wengová.

Stig Rune Kveen (43 let) převzal vedení norského národního týmu v běhu na lyžích před pouhými dvěma lety, těsně poté, co Therese Johaugová odešla na mateřskou dovolenou.

Vloni vyhrála Tiril Udnes Wengová celkově Světový pohár, ale to není dle "norského standardu" dostačující. Výsledky se stávají průměrnými a vyhrává pouze Kristine Skistadová, která není součástí týmu.

Kveen měl uzavřenou smlouvu ještě na další rok do Mistrovství světa v Trondheimu, ale raději dal přednost své rodině: "Stojí mě to víc a víc. Když trávíte na cestách více než 150 dní ročně, zátěž se stává vysokou. Byla to výzva a teď chci svůj čas věnovat svým blízkým," naznačil stručně Kveen a pokračuje: "Blížíme se k velmi důležité sezóně, což vyžaduje od trenérů maximální nasazení a plně nabitou baterii. A to už teď pro mě neplatí."