Po skončení Světového poháru v běhu na lyžích (dále SP) se na startech víkendových profilově náročných laufů postavili vedle dálkových běžců i některé hvězdy z pelotonu SP. Závodníky i závodnice čekaly dva těžké závody, a proto někteří z nich přemýšleli, zda první den jet klasicky a "pošetřit některé svalové partie" na nedělní soupažový závod, či odjet oba soupaží. Někteří zarytí soupažáci vůbec nešpekulovali, třeba jako vítěz sobotního Reistadlopetu Johan Hoel, který v souboji s dalšími dvěma krajany Martinem L. Nyengetem a Eirikem S. Augdalem ukázal, že i na "holých lyžích" bez stoupacího vosku se dá vyhrát. Nejlepšími českými závodníky byli Adam Fellner na 49. místě a minutu za ním na 55. pozici Fabián Štoček.

Kompletní výsledky mužů z Reistadlopetu najdete zde.


V něžné kategorii soupaž nevévodila a v první desítce žen nebyla ani jedna závodnice na "holých lyžích". Zřejmě nejsou silové dispozice žen na takové úrovni, aby zvládly tak náročný závod bez stoupacího vosku ve vítězném čase. Z prvenství se s přehledem radovala Astrid E. Slindová, laufařka, která se letos nominovala do národního manšaftu a soustředila se na SP. Druhá skončila skvělá německá běžkyně, 4. v celkovém hodnocení SP, Victoria Carlová a třetí laufařka, která si po dlouhé době zkusila závodně klasiku, Emilie Fletenová. Z českých žen dojela nejlépe Kateřina Janatová na 17. místě a minutu a čtvrt za ní Karolína Grohová na 20. místě.

Kompletní výsledky žen z Reistadlopetu najdete zde.


Na přípravě Reistadlopetu se podílí především vojáci s armádními vozidly, pro které je tato oblast typickáNa neděli museli závodníci rychle zregenerovat, protože je čekalo výživných 60 km v rámci závodu Summit 2 Senja. Tentokrát se dostal po dvou a třičtvrtě hodinové práci na nejvyšší stupínek M. L. Nyenget, druhým místem si po nepovedené sezóně spravil chuť Čecho-Švéd Max Novak a třetí příčku vybojoval opět E. S. Augdal. Sobotní vítězný závod vzal více sil J. Hoelovi, který tentokrát skončil na bramborové pozici. Nejlepšími Čechy byli Václav Sedláček na 42. místě a Fabián Štoček na 44. pozici.

Výsledky kategorie mužů závodu Summit 2 Senja najdete zde.


V ženách vybojovala prvenství Magni Smedasová, před vítězkou sobotního závodu Slindovou a opět třetí Fletenovou. Kateřina Janatová obsadila 19. příčku a Karolína Grohová 22.

Výsledky kategorie žen závodu Summit 2 Senja najdete zde.


Cíl závodu Summit 2 Senja je v přístavu Finnsnes, kde je vítěz ověnčený záchranným kruhem v pozadí se stylovou kulisou lodi pravidelné linky Hurtigruten, která dopravuje pasažéry už od r. 1893


V sobotu čeká závodníky finále SkiClassics, 100 km dlouhý Janteloppet, který se pojede v okolí norského Osla, kde si startující "užijí" 4 kola na 25km okruhu.