Jedná se o pokračování oblíbené klasiky The Sounds of Music, což podle názvu předurčuje, že Johannes nebude jen hrát, ale také zpívat. Produkční společnosti Touchstone Pictures Charles Diller hledal nějakého uhrančivého běžce na lyžích, který by zvládl hlavní roli kapitána von Trappa, který se z Rakouska přestěhoval do USA, kde si otevřel slavné běžkařské středisko Trapp Familly Lodge. Chtěl pro roli kapitána získat člověka, který bude věrohodně zastávat pozici vůdčího muže, ale zároveň bude vášnivým běžkařem. Oslovil řadu elitních běžců na lyžích jako Iiva Niskanena, Alexandera Bolshunova či Pettera Northuga, ale nikdo z nich neumí zpívat. Smlouvu tedy podepsali s Klaebem.

Producent Diller měl totiž možnost se potkat s Johannesem během loňského tréninku v Park City, kde společně zašli do kavárny. Diller spíš chtěl radu, koho by Johannes ze sportovců doporučil, protože ho samotného ani nenapadlo, že by se role ujal současný elitní běžec a přemýšlel spíš nad závodníky, kteří ukončili, nebo přemýšlí o ukončení lyžařské kariéry. Byl však velmi překvapen, když mu Klaebo navrhl, že by roli klidně zkusil, že potřebuje osvěžení od tréninku a na místě mu ukázal své pěvecké dovednosti. Diller byl tak fascinován, že s ním na místě podepsal smlouvu a nešetřil pochvalnými slovy, že svět bude možná velmi překvapen, až Johannes ve stejném roce krom křišťálového glóbu ze Světového poháru obdrží i filmového Oscara.

A jak ke svému pěveckému umu Klaebo přišel? Johannes zpíval už od svého útlého dětství a přemýšlel o hudební kariéře mnohem dříve než o současné lyžařské. Neustále zpíval na rodinných setkáních a i nyní si prozpěvuje na některých delších trénincích. Zmínil se i o talentu dalších norských kolegů z týmu, kteří mají skvělý hudební sluch jako E. H. Amundsen (letošní vítěz Světového poháru a Tour de Ski) hrajícího na baskytaru a skvělého kontratenoristu Evena Northuga, mladšího bratra Pettera. Dokonce přemýšleli, že společně založí kapelu, ale z důvodu časového vytížení k tomu nikdy nedošlo.

Partnerku kapitána Marii von Trappovou by měla hrát zpěvačka Lady Gaga. Diller je přesvědčený, že spárování těchto dvou osobností bude pro diváky nezapomenutelným zážitkem. Filmování by mělo proběhnout příští léto v Rakousku a Norsku.