23letá závodnice vybojovala v této sezóně kromě historické medaile pro Švýcarsko 4x umístění kolem 10. místa ve Světovém poháru, takže velmi slušné výsledky na to, jak trpěla.

Loni v létě upadla na kole a cítila silnou bolest v levé ruce. Lékaři ji uklidňovali tím, že se jednalo o natažení, nebo drobný zánět a podrobnější vyšetření neprovedli. Před začátkem zimy však bolest neustupovala, a tak Amy podstoupila komplexnější vyšetření, kde jí byla stanovena diagnóza přetrženého vazu v zápěstí vyžadující operaci. Nadějná biatlonistka nevěděla, zda jít na operaci na začátku, během či na konci sezóny a nakonec se rozhodla počkat do března.

"Před každým závodem jsem si dávala na zápěstí obvaz a snažila se na bolest zapomenout. Soustředním a adrenalinem se to dařilo," vysvětluje Basergová. Sezónu zvládla, ale na jejím konci při SP v Kanadě se přimotala do pádu: "Pěkně hloupý pád ve sjezdu, kde jsem spadla na bolavou ruku a nemohla pohnout pravým ramenem. V důsledku toho se bolest v zápěstí ještě zhoršila. Sezónu jsem dokončila s obvazy snad úplně všude a nechápu, jak jsem mohla v posledním závodě, hromadném startu v Canmore, skončit devátá. Moje mentalita a skvělá koncentrace nepochybně pomohly,“ dodává Amy.

Na konci sezóny se dostavila na magnetickou rezonanci a jak by se dalo očekávat, její zranění se zhoršilo. Na konci března absolvovala operaci a poté zůstala 9 týdnů v klidu, než se pomalu vrátila k tréninku.