„Jsem rád, ale ještě raději bych, aby se to projevilo v podobě bodů ve světovém poháru, na něž jsme letos zatím nedosáhli. V Itálii jsme dva a půl týdne docela zamakali, cítím se dobře,“ dodal nejúspěšnější český sprinter historie.

Sprinteři po mistrovství republiky opustí Nové Město a odjedou za další přípravou do Harrachova. V sousedních polských Jakuszycích je čeká světový pohár týden po Novém Městě. „Profily s pozvolným sjezdem do cíle, kde si musíš přibruslovat, by nám, hlavně Alešovi, měly vyhovovat,“ těší se Kožíšek, závodník Dukly Liberec.

Mezi ženami se radovala Martina Chrástková, spíše vytrvalkyně, z týmu Olfin car – Vella Trutnov. Druhé místo za Polskou Agnieszkou Szymanczakovou ji přineslo titul. České stříbro získala čtvrtá juniorka Lucie Charvátová, bronz šestá zkušená Ivana Janečková. České sprinterky se stávají ohroženým druhem. Karolína Grohová si minulý víkend na akademickém šampionátu zlomila ruku. Petra Nováková, medailová naděje pro juniorské mistrovství světa v Turecku, si tady v semifinálové jízdě vyhodila při prudkém záběru rameno. „Čeká ji zřejmě operace a tři měsíce pauza,“ posteskl si reprezentační trenér Jiří Šimůnek. Ve finále ještě zakopla a spadla Janečková… A česká jednička Eva Nývltová, která se blýskla desátým místem ve sprintu při Tour de ski, po lehčím nachlazení nenastoupila.

Šampionát pokračuje zítra 15 km (muži) a 10 km (ženy) klasicky i s Lukášem Bauerem a Martinem Jakšem.

Kompletní výsledky na www.fis-ski.com