Závod byl plánovaný pro muže na 5 km, ač mu předcházeli tradičně mladší ročníky a ženy. Protože v té době jsem byl v zaměstnání, nemohu se k tomu mnoho vyjadřovat. Dorazivše na místo s mírným předstihem, tj. 15 minut před plánovaným intervalovým startem, vyfasoval jsem krásné číslo 99 a k tomu čip, určený sice pro koně, ale to rozhodně ničemu nevadilo.

Škoda, že někteří mí méně dochvilní známí již číslo nedostali, no i tak čekat 90 minut do startu nebyla v noci při nízké teplotě žádná dobrá vyhlídka. Občerstvení a stánky s evidentně staršími doplňky mě moc dlouho nezabavili, vyrazil jsem se tedy s podporou svařeného vína podívat na závodníky.

Na klasický "pouťák" to mělo překvapivě vysokou úroveň. Většina závodníků jela bravurně technicky, a bylo poznat, že i mazání a fyzické přípravě věnovali velkou péči. Na startu byla i známá běžecká jména jako Jiří Ročárek a Radek Šretr, ale také výborní sportovci z jiných sportů, kajakem počínaje a triatlonem konče. Dle předpokladů vyhrál Ročárek, těsně za ním se umístili mladíci z Liberecka. Ženy vyhrála s těsným náskokem Karolína Bicová.

Provozovatelé na webu píší, že trať je osvětlená. Bohužel slovo "osvětlená" berte spíše s rezervou. Některé dívky si stěžovali na kamení na trati, což mým lyžím nemohlo vadit, ale hlavně jsem si ve tmě ničeho nevšiml. Krom úseku u tribuny okruh vede spíše v přítmí, ale i bez čelovky to není takový problém. Nicméně "hupík" na nesprávném místě Vás může rychle poslat k zemi.

Okruh je placka placatější než palačinka. Naštěstí byla trať lehce zpestřena drobnou šikanou a kopečkem nahoru a dolů. V průběhu kola jsem se vždy těšil na tuto jedinou technickou pasáž, která byla velmi příjemným zpestřením, a díky nedostatku světla také lehce adrenalinovou záležitostí.

Škoda, že namísto plánovaného 600 + 1000 m okruhu se organizátoři rozhodli udělat jeden 800 m. Dále bych kvitoval uzamykatelné skříňky, klidně na peníze jako je to na nádraží. Přesto všechny drobné nevýhody je v současnosti Velká Chuchle pro pražské běžce zajímavá alternativa k rychlému tréninku na běžkách.

Detailní informace naleznete na www.skiparkchuchle.cz