„Nic těžšího jsem v životě nejel,“ oddychoval v cíli Koukal. „Trať i počasí nádherný, svítilo sluníčko a mínus čtrnáct. Ale na všech úsecích na volných prostorách, a že jich, bylo, mohutně fučelo, vítr o rychlosti až 50 km/hodinou rovnou do obličeje.“

Občas se dařilo trojici v čele do kopce trhat první skupinu. Ale po rovině se pole asi patnácti jezdců okamžitě sjelo. „Až v závěrečném klesání se pár lidí odpáralo.“ Do finiše nastupovala italská dvojice, za nimi Ivanov – Koukal, bělorusko – české duo rakouského týmu Skinfit.* „Alexej mi šel zezadu do háku a vyhrál. Já porazil jednoho Itala,“* radoval se zkušený český lyžař.

Týmová radost tryskala mnohonásobně. Triumf i mezi ženami slavila Ukrajinka Valentina Ševčenková, čímž náležitě poctili 23. narozeniny šéfa týmu Marka Hagera. „Ve dvou laufech ve skejtu jsem byl třetí a čtvrtý. To myslím neznamená, že by se mi nedařilo. To přece není tak špatný. Pořád platí, že bych v příští sezoně znovu rád reprezentoval a potvrdil svými výsledky, že do českého týmu patřím,“ dodal Koukal.

Příští víkend startuje na klasickém laufu, estonském Tartu maratonu.


La Transjurassienne: 76 km F:

Muži:

1. Ivanov (Běl.) 3:25:13,
2. Bonaldi (It.) -1,
3. Koukal (Čes.) – 1,
… 15. Šretr (Čes.) -2:55,
… 27. Petr (Čes.) -13:02.

Ženy 54 km F:

1: Ševčenková (Ukr.) 2:33,14.


FIS Marathon Cup:

Muži:

1. Řezáč 260,
2. J. Aukland (Nor.) 220,
3. Ahrlin (Švéd.) 180,
… 6. Koukal (Čes.) 146.

Ženy:

Nyströmová (Švéd.) 265.