Ledové peklo

Právem si vysloužil silný respekt, bezbřehou úctu i přívlastek nejtěžšího závodu světa v běhu na lyžích. Bez poklonků se totiž jedná o souboj na ostří nože s krutou přírodou, bitvu o přežití, obrovskou výzvu. Nezní vám to zrovna dvakrát lákavě? Ale kdepak! Uvidíte, že i přesto se do extrémně drsného kouzla etapového závodu Arctic Circle Race dokážete v mžiku bezhlavě .

První sníh - radost?

Tak nám začalo sypat... Radost po krátké chvilce vystřídá nejistota. Aby ne, vždyť čerstvý první sníh může být tak trochu oříšek. Nejede a lepí. Profesionální servisman není po ruce a vy si - s naší pomocí - musíte poradit sami.

Jizerské hory - rozervaná krása severu

Jaká zasmušilost se táhne z mlhavých údolí Jizerských hor! zavání nostalgií severu, v celé své obnažené kráse. Smutné lesy se rozpínají desítky kilometrů po táhlých hřebenech i rozlehlých náhorních plošinách, na severu opouštějí příkré kopce strmými doly a skalnatými srázy. Strašidelným půvabem lákají rašeliniště a rašelinová jezírka, na plochých hřebenech se tyčí bizarní skalní rozsedliny, bludiště a zbloudilé věže. Tolik neobyčejné krásy v sobě skrývají drsné Jizerské hory, ale nechlubí se jí na počkání, vyčkávají potichu, než jI sami pomalu vdechnete...
Další náhledy stránek naleznete ve fotogalerii pod článkem.