Funkční prádlo je základ

Žádný sportovec nesmí zapomenout na funkční první vrstvu oblečení. Funkční prádlo je základem pro funkční oblékání. Toto oblečení je již neodmyslitelnou součástí sportu a používá se jako první vrstva oblečení přímo na tělo. Jeho úkolem je odvádět pot od pokožky a udržovat u těla optimální množství tepla – v zimě hřát a v létě chladit.
Proto CRAFT vyvinul 3 základní řady funkčního prádla první vrstvy, které mají odlišné vlastnosti a jsou vhodné pro různé druhy klimatických podmínek - COOL, ZERO a WARM. Výběr nejvhodnějšího prádla pak vždy závisí na vzájemném poměru venkovní teploty a předpokládané intenzitě pohybu.
CRAFT v letošní zimní kolekci prádla uspokojí i zákazníky kladoucí důraz na design a nabízí ho s potisky v retro stylu severských zemí. Ano, populární norské vzory se vrací zpět a Craft ji zařadil do legendární kolekce CRAFT ZERO a CRAFT WARM WOOL.

Oblékejte se ve vrstvách

Dalším důležitým pravidlem je oblékání ve více tenčích vrstvách. Po termoprádlu, které oblékáme přímo na tělo přicházejí další funkční vrstvy, které pot spolehlivě odvedou přes další vrstvy oblečení a díky tomu tělo zůstává po celou dobu tréninku či závodu v suchu a teple a tak se zmenšuje riziko prochladnutí či jiných problémů.

Craft nabízí různé modely druhých (izolačních) mezivrstev oblečení, které lze volit právě dle aktuální klimatické teploty a předpokládané intenzity pohybu. V letošní kolekci Craft navíc u druhé vrstvy můžete ocenit barevnou nabídku.

Poslední (třetí) vrstva oblečení tvoří ochranu před nepříznivými klimatickými vlivy. Musí být větru vzdorná a nepromokavá, i zde však platí, že zásadní je prodyšnost materiálu. Teplo si tělo během pohybu vyrobí samo. CRAFT nabízí technicky nejvíce propracované oblečení jak pro elitní sportovce – Elite kolekce, tak pro trénující aktivní sportovce – Performance kolekce a v neposlední řadě i pro rekreační sportovce – Active kolekce.

Sportovní výkon z velké části závisí na teplotě lidského těla, kterou můžeme optimálně regulovat právě pomocí bodymapping zón (místa s různou mírou pocení) a použití vhodného funkčního materiálu s různou mírou zateplení.

Nezbytnou součástí zimního oblečení jsou samozřejmě doplňky, jako čepice, čelenky, rukavice, nákrčníky, návleky apod.

Více z nabídky značky Craft na https://craft.vavrys.cz/.