Sobotní ráno nás proto nezklamalo. Teploty v údolí klesaly k -30 0C, na Pustevnách však i v tomto mrazivém a chladném počasí čekaly závodníky perfektně připravené tratě, usměvavé tváře pořadatelů, teplý čaj a v době startu i teplota vzduchu kolem -12 0C. Na start sobotního závodu se v mládežnických kategoriích postavilo celkem 89 závodníků ve věku od 6 do 15 let na tratích dlouhých 400 m až 5 km.

Hlavní závod, který byl odstartován přesně v 11.00, absolvovalo 67 závodníků ze tří zemí Česka, Slovenska a Polska. S tratí dlouhou 25 km se s 58 muži statečně porvalo i 9 žen mezi nimi i bývala čs. reprezentantka v běhu na lyžích paní Blanka Paulů (stříbrná na zimních olympijských hrách v Sarajevu v roce 1984 ve štafetě na 4x5km). Všechny sobotní závody absolvovali závodnici klasickou technikou.

V neděli závod pokračoval na stejných tratích, pouze jej závodnici absolvovali volnou technikou. Výsledky obou závodů se sčítaly a již za krásného slunečného počasí byli vyhlášeni absolutní vítězové celého závodu. V hlavní kategorii pak vítězové tzv. Šrubařovy 50 to je, 25 km klasicky + 25 km volně.

Věříme, že se všem účastníkům na Pustevnách líbilo a za rok se na stejných tratích a na stejném místě sejdeme znovu (druhý víkend v únoru 2013).

Podrobné výsledky + foto materiál najdete na stránkách www.skifren.cz

Lenka Besedová - oddíl běžeckého lyžování TJ Frenštát p.R.