Tradice Krkonošské 70 započala v roce 1955, kdy se konal první ročník dálkového běhu pod názvem Po hřebenech Krkonoš. V roce 1987 se závodu ujal pořadatel TJ Loko Trutnov a nazvala ho Krkonošská sedmdesátka. Za bezmála šedesát let existence se na trať postavilo již neuvěřitelných 100.000 závodníků. Pokud se chcete i vy zúčastnit a vyzkoušet si na vlastní kůži hřebenový závod, jehož prapředkem byl i legendární závod z 24. Března 1913 „VII. Mezinárodní lyžecký distanční závod na 50 km o věčně putovní cenu Českého zemského svazu ku povznesení návštěvy cizinců v království českém", neváhejte a přihlaste se on-line na www.stopaprozivot.cz. „Staňte se součástí legendy!“ zvou pořadatelé z TJ Loko Trutnov všechny aktivní lyžaře.

Běžkaři ve Svatém Petru se poprvé mohou těšit na velkokapacitní vyhřívaný stan s klidovou zónou a výdejem několika druhů teplých jídel z vlastní kuchyně. Všichni určitě uvítají Depo Kooperativy s bezpečnou úschovnou lyží a zavazadel po celý den, vyhřívanou převlékárnou a profesionální Skiservis České spořitelny zdarma. Vítěze čeká slavnostní vyhlašování vítězů na velkém pódiu. Na perfektně připravené trati závodů jsou zimním podmínkám přizpůsobené občerstvovací stanice s energetickými nápoji, tyčikami a gely Nutrend. Výsledky účastníků v závodu jsou měřeny osvědčenou čipovou technologií firmy SportSoft. Novinkou letošního ročníku je testovací centrum ROSSIGNOL na každém závodě, kde si můžete v rámci závodu otestovat lyže z kompletní řady Rossignol 2011 - 2012. Každý přihlášený závodník obdrží zimní čepici Alpine Pro s logem Stopa pro život, diplom a malou cenu za účast.

Na závody je možné se přihlásit on-line na www.stopaprozivot.cz do čtvrtka 1. 3. (24:00) nebo 2. – 3. 3. přímo na místě.

Více informací o seriálu Stopa pro život naleznete na www.stopaprozivot.cz.