..., který v sobě spojuje jak výběh do kopce, tak následný sjezd na trati plné překážek a skoků. A pozor, ceny čekají nejen na vítěze!

Pec pod Sněžkou se stává rájem běžkařů. K četným upravovaným tratím, rozmanitým možnostem na výlety a tradiční Krkonošskou 70 letos Pec přidala trojici běžeckých závodů, která vyvrcholí Běžskicrossem 17. 3. 2012. Organizátoři slibují zajímavou trať se sprintem do kopce a následným sjezdem s překážkami a skoky.

Závod startuje kvalifikací 11:00, kdy postupují vždy dva z každé rozjížďky, ve které startuje vždy čtveřice závodníků. Trať měří cca 700 m, po výživném sprintu na závodníky čeká sjezd prověřující jejich obratnost. Závod je určen pro širokou veřejnost, ať už pro současné, či bývalé závodníky, tak pro ty, kteří běžkám propadli teprve nedávno a chtějí si vyzkoušet, jak na tom jsou, nebo si jen užít březnovou sobotu – a vyhrát některou z hodnotných cen. Běžski cross v sobě spojuje výbušnost běžek a dynamiku a nepředvídatelnost skicrossu, kdy mohou účastníci využít také svých lyžařských a další sportovních dovedností. „Skicross na běžkách je dynamický a zajímavý, jak pro závodníky, tak pro diváky, kteří mohou vidět celý průběh závodu. Navíc nezáleží jen na běžeckém umu, velkou roli hraje také zvolená strategie,“ vyzdvihuje přednosti běžeckého skicrossu spoluorganizátor závodu Jiří Matějů z Happy Hill Sochor.

Vyhrát nemusí jen první tři v cíli, navíc se budou také ze všech přihlášených losovat bodové permanentky do Ski Pec.

BězSkiCross je posledním z letošní PECké běžecké série. První závod z trojice závodů „Na lyžích okolo Pece“ prověřil formu závodníků na necelých 9 km. Druhý závod byl určen dětským běžcům, účastníci Dětského kritéria na běžkách závodili na zajímavé trati plné terénních překážek a odnesli si zajímavé ceny od HUDY a Leki. Hodnotné ceny čekají i na výherce BěžSkiCrossu.
Startovné činí 100,-Kč, pro přihlášení a další informace pište na bezskicross@email.cz.

Více informací: www.skipec.com =============­==================