Oba se k lyžování dostali SkiTour úspěšně uzavřel Šumavský skimaraton. Více než 4 200 závodníků se snažilo uspět a získat prestižní ocenění SkiTour Master 2008. Tento titul nakonec vybojovalo 128 závodníků. Pavel Petr se stal nejen nejlepším mužem, ale také absolutním vítězem závodu. Adéla Boudíková předběhla všechny své soupeřky a stala se první vítězkou v ženské odjela první závod – Patria Direct Jizerskou 50. Řekla si, že to zkusí a půjde do toho. Vyplatilo se a kromě titulu získala i speciální konto od společnosti Patria Direct s prémií 1 000 Kč. „Znamená to, že s těmi penězi musím nakupovat akcie?“ zajímala se Adéla, když přebírala ocenění od generálního ředitele Patria Direct Jana Klenora. „Nemusíte se bát, těch tisíc korun je vašich,“ kontroval s úsměvem Jan Klenor a jak dodal, mohou je vítězové prostřednictvím a za pomoci společnosti Patria Direct investovat a pokusit se je dále rozmnožit.

   Nový obrázek

Vítězové Skitour 2008 - Petr Pavel a Adéla Boudíková


„Asi nejtěžší závod byl Orlický maraton,“ říká Pavel Petr. „Počasí na něm bylo velmi ošklivé, chvílemi nebylo vidět na krok. Nakonec jsem měl ale štěstí, protože jsem dobře namazal. Ostatní po závodě na mázu nadávali, ale já měl štěstí – to jsem ale přesně já – když ostatní namažou dobře, já špatně. A když špatně, mně se máza podaří,“ zasmál se Pavel Petr. A jak trénuje? Přes léto se věnuje především cyklistice. Ta je na lyže jako trénink podle něj nejlepší. S tím ostatně souhlasí i generální ředitel společnosti Patria Direct, který se postavil na start téměř všech závodů série SkiTour (Jizerské 50, Orlického maratonu a Šumavského skimaratonu), a krátce po odjetí posledního závodu odjel do Jihoafrické republiky na jeden z největších cyklistických závodů na světě.

     
     Nový obrázek
   Generální ředitel Jan Klenor a obchodní ředitel Patria Direct Martin Kodýdek osobně gratulovali vítězům.  

Adéla Boudíková si asi nejvíc užila Jizerskou 50. „Výborně vyšlo počasí, nahoře na Jizerce a v okolí Smědavy bylo nádherně slunečno, a i když ležel poprašek prašanu, díky dobré máze jsem nebyla překvapena, a tak jsem si celý závod docela užila,“ říká závodnice, která si svým spontánním přístupem a milou lidskostí získala všechny, kdo předávání ocenění přihlíželi. A jak to bude v příštím roce? Oba vítězové by se rádi postavili opět na start a pokusili se své prvenství obhájit. I když ví, že konkurence bude velká. „Letos byl první ročník a spousta lyžařů jej sledovala spíše zpovzdálí, aby věděli, co série přinese. Myslím, že po letošním prvním ročníku jich bude příští rok na startu mnohem více a konkurence bude silnější,“ dodal Pavel Petr. S tím souhlasí i Adéla Boudíková, která by shodně se svým kolegou ocenila mírnější pravidla. „Bylo by dobré, kdyby se do celé série nezapočítával například nejhorší závod – aby nás o možnost vyhrát nepřipravila třeba chřipka,“ dodává.

Patria Direct SkiTour 2008 se podle vítězů prvního ročníku dobře zavedla. Je ještě na čem pracovat a vychytávat mouchy, ale všichni lyžaři nyní mohou soutěžit v rámci vlastní lyžařské série. České lyžování tak získává další důležitý signál pro své ozdravení, věří Pavel Petr i Adéla Boudíková, vítězové SkiTour Master 2008.

partneři