Po cyklistickém soustředění v Itálii vyrazil se svým rakouským Skinfit rating teamem laufařů do Norska na známé pětidenní závody Toppidrettsveka. Tam se utkal s řadou severských hvězd v čele s Nory Hattestadem, Rönningem nebo Sundbym, Švédy Hellnerem či Ahrlinem, Italem Pillerem-Cotrerem nebo Francouzem Gaillardem.

Nejprve čekalo klasických 24 km na kolečkových lyžích (Koukal 26.), pokračovalo se během, na kole, jela se i stíhačka na 18 km (Koukal 23.). „Ti kluci byli hodně rychlí, draví a divočejší než já,“ odmítl pohodovou záležitost mistr světa z padesátky z roku 2003. „Dřív se to jezdívalo někdy v srpnu, teď takhle brzy. V tomhle období je na tom každý jinak, těžko porovnávat výkonnost,“ dodal.

Jeho osobní servisman a trenér Jan Baranyk otestoval lyže na novou sezonu. Po odpočinku se vydají na další tréninkový kemp do Nového Města na Moravě, kde se bude třetí červencový týden připravovat celý rakouský tým. "Jen nepůjdu žádný triatlon, protože měsíc po operaci nesmím s očima do vody," vysvětlil změnu tradičního letního programu.

Tomáš Nohejl