SNOW 48 Market - speciální vydání

vychází ve čtvrtek 15. října 2009 92 stran
Vydejte se na spanilou jízdu po nabídce lyžařské výzbroje pro sezonu 20009/2010.


Přehled lyží

Další velké množství popsaných modelů lyží 38 značek prodávaných na českém trhu. Jedná o nejkompletnější přehled lyží na trhu. Račte vybírat!


Opět si koupíte boty příliš veliké?

Mnoho nového nenajdeme u lyžařských bot. Doba zjevně není zralá na zásadnější změny. Tou největší by nesporně byla možnost úpravy celé boty, tedy především skeletu, přesně na konkrétní nohu. Existují prognozy, podle nichž už jsme měli takové postupy založené na chemických reakcích využívat. Místo toho ale stále dominují...


Vázání, málo sexy, hodně důležité

Kde jsou ty časy, kdy „bezpečnostní vázání“ bylo tím nejobdivovanějším kouskem vyspělé technologie! Či ještě doba před deseti lety, kdy jsme deskám a podložkám, jejich přednostem a výčtu věnovali samostatný text pravidelného přehledu.


Přilby

Zdá se, že sezona 2009/2010 mohla být tou zlomovou, v níž by množství uživatelů helem poprvé překročilo počet odpůrců. U dětí takový stav panuje už nějakou dobu, u dospělých je stále „v procesu“. Je přitom asi příznačné, že používání helem silně akcelerují mohutně medializované nehody známých osobností. V USA tak před lety posloužily smrtelné nehody...


Brýle

Brýle zkrátka k lyžování patří. Vše podstatné jsme v uplynulých letech už nejednou napsali, a tak snad jen heslovitě pár základních bodů...


Hole

Nic nového nelze napsat ani o holích. Vzpomínka na doby, kdy jsme před více než deseti lety uvažovali o jejich mizení, už poslouží jen jako důkaz, že vývoj vždycky nelze odhadnout. Hůl k lyžaři patřila a patří. Jsme na nich i při jízdě dokonce možná závislejší, než si připouštíme.


Chrániče

Vloni jsme psali, že doba dozrála natolik, že se chrániče páteře, případně boků a kostrče stávají nedílnou součástí lyžování. Používání není zatím zdaleka tak rozšířené, jako například u přileb, ale mnoho lidí si už bez chráničů nedokáže lyžování představit. A nejsou mezi nimi jen freestyleři a freerideři, ale i mnoho běžných sjezdovkových lyžařů.


Test „zimních“ batohů

Že jsme národ lyžařský, slýcháme často, a jsme na to hrdí. Já si ovšem troufám tvrdit, že jsme i národ batohový. Ruksaky nosíme rádi a často, a to i při zimních sportech, lyžování nevyjímaje. Proto nebylo tak složité najít téma dalšího uživatelského testu, který se konal na jaře tohoto roku ve švýcarském Jungfrau.


A mnoho dalšího najdete ve SNOW 48!

Časopis SNOW se zajímavými balíčky objednávejte zde!