Po dvou sezonách expanze, kdy se podařilo přitáhnout řadu předních závodníků, mohutné pole hobby jezdců, zajistit přímé televizní přenosy a nabídnout velmi dobré peníze na odměnách, nastupuje série Ski Classics s dalším ročníkem.

Kalendář nabízí tradiční tři podniky v úvodu zimy, po nich následuje čtyřtýdenní pauza na nabrání sil a pak vrchol v podobě tří dlouhých závodů na severu. Vypadl Tartu maraton a nevrátila se ani Finlandia Hiihto. "Posunuli jsme termín Jizerské 50 o týden dozadu na lepší termín, který dovolí lepší přípravu. A pak také finále ve Švédsku bude na rozdíl od letošního roku otevřeno širokému poli výkonnostních lyžařů, nejen špičce," řekl David Nillson, šéf série.

Tituly obhajují Anders Aukland a Jenny Hansson. Dva přední čeští běžci Stanislav Řezáč a Martin Koukal s nejvyššími ambicemi budou hájit barvy mezinárodního rakouského týmu Skinfit. Pravidelně se chystá jezdit také Petr Novák, v některých závodech se slibují ukázat také další čeští reprezentanti. Profitýmy posilují další známí lyžaři - v Teamu Exspirit to budou Norové Djupvik a Bjerke, za Skinfit bude jezdit také Slovák Bajčičák.

Týmy se budou moci hlásit do sotěže od 1. září na webových stránkách www.skiclassics.com

Termínová listina:
13. 1. 2013 - Jizerská 50
27. 1. 2013 - Marcialonga
3. 2. 2013 - König Ludwig Lauf
3. 3. 2013 - Vasaloppet
16. 3. 2013 - Birkebeinerrennet
23. 3. 2013 - finále Švédsko