Až 350 dobrovolníků potřebují organizátoři vrcholné mládežnické lyžařské akce k tomu, aby zajistili činnost devatenácti sekcí. „Kromě chuti aktivně se zapojit a pomoci je jedinou podmínkou dovršení věkové hranice šestnácti let ještě před začátkem mistrovství světa. Upřednostňujeme především dobrovolníky z Liberce a okolí, kteří mají během šampionátu zajištěno ubytování,“ upřesňuje Monika Burdová, manažerka dobrovolníků.

V současné době registruje organizační výbor zhruba polovinu předpokládaného počtu zájemců. Ti budou v rámci Týmu MSJ2013 působit například při zabezpečení akreditací, cateringu, ceremoniálů, funzóny, komunikace, dopravy, dispečinku, IT či jako technický a pořadatelský servis v areálech ve Vesci a na Ještědu.

Bližší informace jsou na webových stránkách http://liberec2013.cz, kde je současně přihlašovací formulář.

O MSJ 2013:

  • Vrcholná mezinárodní soutěž juniorských lyžařů do 20 let v disciplínách klasického lyžování (běh na lyžích, skok na lyžích, severská kombinace) a v kategorii do 23 let v běhu na lyžích.
  • V areálech na Ještědu a ve Vesci se představí okolo 700 mladých reprezentantů z 35 zemí čtyř kontinentů – v sázce bude jednadvacet sad medailí (patnáct juniorských a šest pro účastníky do 23 let).
  • Na startu se objeví budoucí velké hvězdy světového lyžování – mnozí z aktérů se zúčastní už Zimních olympijských her v Soči 2014.
  • Liberec získal kandidaturu při podzimním zasedání rady Mezinárodní lyžařské federace v Curychu 14. listopadu 2009.