V sobotním závodě ve slalomu - mistrovství republiky - vyhrála mezi ženami podle očekávání Gabriela Kudělásková (SKP Kometa Brno) před Barborou Procházkovou (LK Slovan Jirkov) a Evou Pospíšilovou (ČKL Harrachov). Mezi muži vyhrál překvapivě Jan Moller (KL Turnov), který využil výpadku hlavního favorita Petra Brandtnera (Ski klub Písek). Druhé místo obsadil Vojta Pršala (Ski klub Vrchlabí) a třetí místo Dušan Ambros (ASC Bratislava).

Po dokončení závodu ve slalomu byl premiérově v České republice uspořádán i jednokolový závod v inline obřím slalomu. Vítězi závodu se stali hlavní favorité, mezi ženami Gabriela Kudělásková a mezi muži Petr Brandtner.

V posledním závodě české inline slalomové sezony, který se odehrál v neděli, opět v ženské kategorii vyhrála Gabriela Kudělásková a oproti sobotě nedošlo k žádné změně ani na dalších místech. Mezi muži v dramatickém závěru zvítězil opět Jan Moller, před Petrem Brandtnerem a Vojtou Pršalou (Ski klub Vrchlabí).

Pohár starosty města Kralup nad Vltavou 2012 si za nejlepší součet čas všech pěti víkendových jízd odnesli Gabriela Kudělásková a Jan Moller. Vítězy Heckl cupu 2012, kterými se stali nejúspěšnější závodníci celého závodního víkendu v žákovských kategoriích, byli vyhlášeni Lenka Keselá (Kesely Team Bratislava) a Alexandr Adam (KL Turnov). Nejúspěšnější závodníci víkendu v předžákovských kategoriích obdrželi Pohár týdne mobility 2012, držiteli se stali domácí závodnice Juliana Šindelářová a Lukáš Policar (TJ Lokomotiva Teplice).

Jelikož byly kralupské závody posledními závody celého seriálu, došlo i na vyhlášení celého seriálu závodů Českého poháru CILA cup 2012. Celkovými vítězi se stali Gabriela Kudělásková a Petr Brandtner.

O víkendu se neztratili ani závodníci domácího Ski klubu Kralupy. Juliana Šindelářova vyhrála v kategorii předžáky všechny tři víkendové závody, pokaždé před svou sestřenicí Michaelou Šindelářovou. Malý Šimon Šindelář (9 let) byl za svou odvahu pustit se do náročného závodu (byť až v neděli) odměněn krásným třetím místem v kategorii přípravka.

Mistři České republiky 2012:

Přípravka holky: Martina Žáková – LK Slovan Jirkov
Přípravka kluci: Štěpán Kroupa – Ski klub Písek
Předžákyně: Tereza Novotná – Ski team Victoria Brno
Předžáci: Lukáš Policar – TJ Lokomotiva Teplice
Mladší žákyně: Nikola Pospíšilová - LK Slovan Jirkov
Mladší žáci: Martin Hrabák – Ski klub Písek
Starší žákyně: Viktorie Váchalová – KL Loko Olomouc
Starší žáci: Alexandr Adma – KL Turnov
Juniorky a ženy: Gabriela Kudělásková – SKP Kometa Brno
Junioři a muži: Jan Moller – KL Turnov

Sepsal Martin Štěpán
Ski klub Kralupy