Parafínování lyží, ať už běžeckých, sjezdových či snowboardů vyžaduje zvládnutí určité rutiny, jejíž výsledek nám přinese nejen požitek z lyžování, ale i udržování skluznice lyží v trvale dobré kondici. K pravidelnému parafínování lyží budeme potřebovat pár nepostradatelných pomocníků, jako jsou voskovací žehlička, kartáče, škrabky, mazací stolice (zvaná „kopyto“), papírové utěrky, prodlužovačka, maska bránící inhalaci minimálně pevných částic ze vzduchu, tenké pracovní rukavice. Mějte po ruce i smeták s lopatkou a krabici na seškrabaný parafín. Žehličku, kartáče i škrabky nakupte ve speciálních lyžařských obchodech. Raději nepoužívejte levné náhrady. Investujte, vyplatí se vám to. Týmoví servismani mají v rukávu mnoho triků založených na kombinaci různých parafínů a způsobů jejich nanášení, stejně tak i používání a kombinování různých druhů kartáčů, škrabek či strukturovačů. Jejich šikovné ruce pak dokonale koncertují v neuvěřitelném tempu. Než se i my staneme takovými mistry, měli bychom zvládnout několik následujících postupů.

První krok: kartáčování

Skluznici je třeba „otevřít“ kartáčováním. Odstraňujeme tím starý parafín, mikroskopické nečistoty, částečně obnovujeme strukturu a otvíráme póry skluznice pro efektivní absorpci nového vosku. Nejčastěji se používá středně hrubý ocelový kartáč, v tomto případě stačí asi šest tahů od špičky k patce. Můžete použít i hrubý měděný (bronzový) kartáč, v tomto případě kartáčujte zhruba deseti tahy. Je třeba dodat, že není nutné na kartáč příliš tlačit.

Nanesení parafínu

Způsob nanášení nám může ušetřit dost financí, budeme-li šetřit voskem. Ovšem pozor, vrstva naneseného parafínu musí být natolik silná, aby se pří následném žehlení žehlička nedotýkala skluznice. Je-li parafín dostatečně měkký, stačí ho mazat za studena, podobně jako tuhý vosk. Parafín také můžete změkčit krátkým přiložením na rozehřátou žehličku. Nanášejte více tahy, dostatečně tlačte (pozor na odlamování parafínu) a zkontrolujte, je-li vrstva kompaktní. U hodně tvrdých parafínů určených pro nízké až extrémně nízké teploty musíte pracovat i se žehličkou. Parafín přiložte na plochu zahřáté žehličky co neblíže ke spodnímu okraji a plynulým pohybem od špičky k patce nad jednou polovinou lyže a od patky ke špičce nad opačnou polovinou lyže nakapávejte tekutý vosk v pravidelných vzdálenostech na skluznici. Nečekejte na vychládání kapek a okamžitě zažehlujte.

Zažehlování

Žehlení jsme se podrobně věnovali v článku o přípravě nových lyží. Zde tedy jen krátce. Rozhodně studujte teplotní informace přibalené k voskům. Předepsaná teplota však nemusí být vždy dostačující. Přidáte-li na teplotě, rozhodně nepřekračujte limity o více než 30 oC. Nemáte-li žehličku s teplotní stupnicí, sledujte tání parafínu. Neměli byste vidět ani cítit kouř pálícího se vosku. Žehlička musí obrazně „plavat“ po parafínu, nesmí se zastavit.

Vše nepotřebné seškrábat

Do parafínování bychom se měli pouštět v místnosti s pokojovou teplotou. Ve stejné teplotě následně necháme lyže i vychladnout. Stačí deset minut. Výjimku tvoří extrémně tvrdé parafíny, které škrabeme ještě před úplným vychladnutím. Nejdříve čistíme žlábek, a to speciální „tužkovou“ škrabkou, případně měkkou plastickou škrabkou, kterou nalezneme u nově zakoupených klistrů. Při případném vyklouznutí škrabky totiž nehrozí poškrábání skluznice dosud chráněné vrstvou parafínu. Plocha skluznice si žádá ostrou plexisklovou škrabku. Pořiďte si ostřič nebo ji udržujte ostrou broušením na jemném smirkovém papíru. Škrabeme rovnoměrným tlakem vždy od špičky k patce škrabkou nakloněnou do směru pohybu a opakujeme tak dlouho, dokud ze skluznice odchází parafín. Přerušíte-li či začnete-li nový pohyb uprostřed skluznice, plynule ubírejte či přidávejte na tlaku. Na závěr lehce přejeďte škrabkou hrany lyže a očistěte boky od Steklého vosku. Nedotýkejte se skluznice rukou, přenesli byste na skluznici mastnoty z pokožky.

Opět kartáčování

Závěrečné kartáčování je věda a, jak již to bývá, co odborník, to trochu odlišný názor. Všichni se však shodnou, že musí být důkladné. Skluznost lyže závisí z velké části právě na tomto kroku. Před vlastním kartáčováním je vhodný čas na drážkování lyže. Strukturám skluznice se věnujeme v jiném článku. Pro první kartáčování je vhodné použít středně hrubý měděný kartáč. Použijte deset tahů. V případě tvrdých parafínů na přemrzlé sněhy můžeme zahájit měděným kartáčem hrubým. Na závěr použijeme kartáč nylonový. Volte měkčí. Minimálně pět až deset tahů dostatečně silným tlakem. Na závěr doplníme pro úplnost, že do rodiny kartáčů patří i jejich rotační mutace, fungující ve spojení s ruční vrtačkou, a kartáče (i korky) na vysokofluorové vosky a prášky, jejichž aplikování na skluznici je trochu odlišné od výše popsaného parafínování. To by mohla být další zajímavá kapitola pro ty, kdo složí maturitu ze základů parafínování.