Bauer uvažoval vážně o startu na dálkových bězích již loni. „Měl jsem ambice zúčastnit se Vasova běhu, ale zamezilo tomu zranění paty,“ připomenul. „Ozvali se mi na jaře, hledali nové tváře. Byl jsem rozhodnutý, pokud jít do laufů, tak využít servis i zkušenosti silného týmu. Nechci se spokojit s malým rodinným týmem,“ vysvětluje, proč si vybíral z těch opravdu nejlepších tří.

„Lákalo mě Ski Classic, to je v laufech nejvíc, obsahuje nejlepší závody s nejlepšími lyžaři. V Exspiritu, nyní Coopu, jsou už hodně zkušení a mají pro podporu závodníků na trati až třicet lidí. V čele týmu je živoucí legenda laufů Oskar Svärd i nová tvář Jimmy Johnsson, posílili také třemi Nory. Můžu se hodně přiučit,“ dodal 35letý trojnásobný medailista z olympiády, dvojnásobný vítěz Tour de ski a král světového poháru.

„Je to úžasně inspirující mít v týmu jednoho z nejlepších klasiků na světě. Lukáš má obrovskou kapacitu pro těžké závody, my zase máme zkušenosti z dálkových běhů. Můžeme se navzájem hodně přiučit,“ řekl Oskar Svärd, trojnásobný vítěz Vasova běhu.

„Nevykřikuju, že budu všechny hned porážet. Je to pro mě pole neorané, chci si to zkusit a uvidíme, jak budu úspěšný,“ dodal Bauer. Podle kalendáře připadají nejvíce v úvahu starty na Jizerské 50, italské Marcialonze nebo norském Birkebeinerrenetu.