NORDIC 23 vychází 25. 10. 2012
68 stran
Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/nordic
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a FloowieTištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW!
Prolistujte si ukázku časopisu v elektronické podobě!

Pár tipů z obsahu:


Swix Nordic Ski test 2012 - Benecko – únor 2012

aneb jaké jsou běžecké lyže na letošní sezónu
Lyžařská sezóna už se blíží a lyžařské firmy jsou na své zákazníky připraveny. Většina firem stabilně připravuje propagační akce, kde se snaží co nejvíce přiblížit k zákazníkům a představit jim svoje nové modely lyží, lyžařských bot, vázání, holí i oblečení. Že bude z čeho vybírat, o tom svědčí pouhý pohled do katalogů. I u nás už jsme si zvykli na to, že většina lyžařů je krásně ob¬lečena, lyžuje v kvalitní obuvi a na kvalitních běžkách.


Lyže pro klasickou techniku běhu

Na hodnocení lyží na klasickou techniku se sešlo celkem 51 párů lyží od osmi firem. Ty jsme roz¬dělili do tří kategorií: závodní – 21 párů, sportovní – 19 párů a no-wax – 11 párů. Délky testova¬ných lyží se pohybovaly v rozmezí 195 až 205 cm. Ve výsledkovém přehledu najdete ty nejlepší.
Lyže pro bruslení

Na hodnocení lyží pro bruslení bylo celkem 32 párů lyží od osmi firem. Ty jsme rozdělili do dvou kategorií: závodní – 15 párů a sportovní – 17 párů. Délky testovaných lyží se pohybovaly v rozmezí 180 až 195 cm. V přehledu jsou ty vybrané s nejlepšími výsledky.
Jak najít ty nejrychlejší lyže

Nejrychlejší lyže, ty by chtěl asi každý. Ale i na těch nejrych¬lejších je třeba se odrážet a odpichovat. Řada zkušených ly¬žařů naprosto přesně pozná, zda lyže jedou, nebo nejedou. Mají již vyvinutý určitý cit, dlouhodobě vytvářený právě na¬ježděnými kilometry na lyžích.


Na lyžích mezi klokany

Jednotlivé běhy seriálu Worldloppet zná skoro každý běžkař, a když na nich nebyl, tak o nich alespoň slyšel. Před lety jsem se ptala kamaráda „worldloppet mastera“, co ví o Kangaroo hoppet. Odpověď vyzněla ve smyslu – je to takový klokaní běh, skoro žádný sníh, vlastně žádné pořádné lyžování, co bys taky chtěla v horké Austrálii. Od té doby uběh-lo pár let a v srpnu 2012 stojím se svým manželem Liborem v Mel¬bourne a právě se radujeme, že nám letecká společnost neztratila naše lyže.


V Kanadě na běžkách

Kdo z nás by se rád nepodíval do kanady! Nekonečné lesy protkané jezery ledovcového půvo¬du, řeky s průzračnou vodou a množstvím ryb. Člověka nepotkáš, ale setkání s medvědem nebo losem je pravděpodobnější. V zimě se krajina přikryje sněhem hebčím, než nejjemnější prachové peří. Lyže po něm lehce kloužou, zvláště když je ho tenká vrstva na pevném podkladu. Zelené vosky jsou konečně v permanenci. Venku mrzne, až praští, ale ve srubu hoří krb a na něm se hřeje hr¬nec dobrého pití. Krásná představa, kterou si můžeme splnit i u nás doma – máme přeci českou Kanadu! Medvěda v ní nepotkáme, ale na losa nebo alespoň mohutného jelena bychom mohli narazit, stejně tak jako na kanadskou whisky. Když si vyhlédneme to správné počasí a sněhové podmínky, vyjde nás kanadské dobrodružství na pár stovek.


Velký přehled běžeckého vybavení


Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 23Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE